Materiał Partnera Komu i jak często zlecić pranie wykładzin w biurze?

Komu i jak często zlecić pranie wykładzin w biurze?

Jednym z najczęściej stosowanych sposobów wykończenia podłóg w biurach, jest stosowanie wykładzin podłogowych. Dzięki nim nie tylko nasza firma zyskuje przyjemny, ciepły charakter, ale znacznie poprawia się akustyka w pomieszczeniu, wyciszeniu ulega praca coraz powszechniej stosowanych w biurach urządzeń biurowych jak kserokopiarki, niszczarki, skanery. Każde z tych urządzeń emituje dźwięki, które dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrza można wyciszyć do poziomu niezakłócającego koncentracji.

Wykładziny podłogowe wymagają starannej i profesjonalnej opieki. Pozostawione same sobie, mimo zastosowania drogich, wysoko jakościowych wykładzin stracą na wyglądzie. Zamiast ozdobą firmy, będą jej wizerunkową piętą Achillesową.

Jak właściwie dbać o wykładziny biurowe?

Czyszczenie wykładzin biurowych to coś więcej niż codzienne odkurzenie ich po skończonej pracy. Odkurzanie bowiem należy przeprowadzić odpowiedniej jakości sprzętem czyszczącym, które usunie z wykładzin każdy rodzaj zanieczyszczeń, jak: włosy, nitki, piasek. Nie bez znaczenia jest używanie specjalistycznych urządzeń, sprzętów czyszczących, które poradzą sobie z usunięciem trudno rozpuszczalnych zanieczyszczeń i plam.

Jakie są metody czyszczenia wykładzin w biurach?

Podczas sprzątania wykładzin biurowych można użyć jednej z dwóch technik czyszczenia. Dobrze, aby firma, którą wybierzemy, miała możliwość wyboru danej techniki prania wykładzin w biurach. Tak jak ma to w ofercie firma Go Clean Service - Sprzątamy dla Ciebie Warszawa. Pranie wykładzin biurowych może odbywać się metodą:

  • Czyszczenie wykładzin dywanowych metodą ekstrakcyjną – na mokro. Czyszczenie ekstrakcyjne zawsze powinno być poprzedzone dokładnym, gruntownym odkurzeniem wykładziny. Przeprowadzane jest przy użyciu profesjonalnej chemii dywanowej z zastosowaniem odkurzaczy piorących nowej generacji. Zawsze powinno pamiętać się o przeprowadzeniu próby na wykładzinie, celem dobrania właściwej mocy środka czyszczącego do rodzaju zabrudzeń i wykładziny w biurze. Zastosowanie sprzętów suszących sprawia, że wykładzina po kilkunastu godzinach jest idealnie czysta i sucha, runo podniesione, odświeżone i pachnące.
  • Czyszczenie wykładzin dywanowych metodą suchą – z użyciem tzw. suchej piany (kapsułkowania) stworzone do wykładzin wiskozowych. Silne zabrudzenia usuwane są w tym przypadku punktowo z zastosowaniem aktywizatorów do krystalizacji brudu i odplamiaczy.

Pranie wykładzin w biurze należy przeprowadzać cyklicznie. Jeśli zależy nam na utrzymaniu wykładziny w jak najlepszym stanie najlepiej raz na kwartał, czyli od 2 - 4 razy w roku. Dzięki temu nie tylko nasza wykładzina w firmie będzie wyglądać reprezentacyjnie, ale wprowadzi również świeży, przyjemny zapach do pomieszczeń, nie mówiąc już o zminimalizowaniu alergenów w powietrzu, dzięki właściwej konserwacji dywanów.

Opracowanie:

Go Clean Service-Sprzątamy Dla Ciebie

Warszawa , Chocimska 13 lok. 4

  • tel. 510 073 227

Podziel się