Materiał Partnera Kilka praktycznych porad jak znaleźć dobrego fotografa ślubnego

Kilka praktycznych porad jak znaleźć dobrego fotografa ślubnego

Data ślubu wyznaczona. Sala weselna zarezerwowana. Czas na wybór fotografa. W prawdzie możecie poprosić  kogoś, z grona rodziny bądź przyjaciół, kto posiada dobry sprzęt fotograficzny, by popstrykał wam zdjęcia, ale czy na pewno tego chcecie? Zawodowy fotograf stworzy dla was pamiątkę na długie lata, dzięki której będziecie ze wzruszeniem i uśmiechem wspominać ten jeden dzień. Tylko jak go znaleźć?

Ruszcie na łowy

Poszukiwania fotografa mogą zająć wam trochę czasu, dlatego zróbcie to najszybciej jak się da. Pamiętajcie, że dobry fotograf, to rozchwytywany fotograf. Jego grafik jest zazwyczaj zapełniony nawet z rocznym wyprzedzeniem. W pierwszej kolejności sprawdzi się poczta pantoflowa. Popytajcie wśród rodziny, przyjaciół i znajomych, którzy niedawno ślubowali o ich wrażenia i opinie dotyczące ich fotografa. Poszperajcie w Internecie. Prawie każde studio posiada własną stronę, na której można obejrzeć zdjęcia ze ślubów czy sesji. A jeśli nie, to na pewno w Sieci znajdziecie opinie o danym fotografie. Foto Express. Iwaniec G. z Tarnowa jest polecane przez klientów, którzy bardzo chwalą sobie współpracę ze studiem. Tak więc jeśli zależy wam na konkretnym studio fotograficznym powinniście zadbać o to ze sporym wyprzedzeniem.

Porozmawiajcie

Po wstępnych poszukiwaniach upatrzyliście sobie kilku fotografów. Warto poświęcić trochę czasu i umówić się z każdym z nich na spotkanie. Dzięki temu będziecie mogli na żywo obejrzeć ich prace i sprawdzić, czy któryś z nich będzie wam odpowiadał. Weźcie pod uwagę na kilka rzeczy.

  • Zdjęcia – oglądając fotografie czy to ze ślubów, wesel czy z pleneru zwróćcie uwagę na jakość prac. Czy wszystkie zdjęcia są równie dobre i was zachwycają, czy tylko pojedyncze fotografie.
  • Pomysły – dobry fotograf weselny jest kreatywny, pomysłowy i otwarty na propozycje. Najpierw powinien zapytać was o oczekiwania i waszą wizję, a dopiero potem przedstawić swoje propozycje. Powinien zaproponować wam ciekawe miejsca na sesję plenerową, przedstawić scenariusz waszej historii ślubnej.
  • Wasze pytania – zapytajcie o doświadczenie i osiągnięcia fotografa, ile ślubów i wesel fotografował, czy pracuje sam czy z asystentem, na jakim sprzęcie pracuje i ile tego sprzętu zabierze ze sobą (chodzi o to, by aparaty fotograficzne, wszelkie lampy, statywy czy walizki nie przeszkadzały w ceremonii, a potem weselu). Zapytajcie o dojazd. Jeśli wybierzecie fotografa spoza miejsca swojego zamieszkania musicie mieć pewność, ze dojazd nie będzie stanowił dla niego problemu.
  • Koszty – ceny usług fotograficznych są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od zakresu usług. Dobry fotograf, który ma już wyrobioną markę i prestiż na rynku nie będzie tani. Ale na jakości nie powinno się oszczędzać. W cenę wliczone są przygotowania, ceremonia ślubna, wesele i sesja pary młodej.

Umowa to podstawa

Podpisanie umowy jest swego rodzaju zabezpieczeniem dla obydwu stron. Jeśli fotograf nie proponuje jej podpisania albo twierdzi, że jest ona zbędna lepiej nie decydujcie się na współpracę z nim.

Zdjęcia ze ślubu to najważniejsza pamiątka. Dobry fotograf to profesjonalista, który pracuje zgodnie ze swoją wizją i waszymi oczekiwaniami. Zadba o każdy element tak, byście byli w pełni usatysfakcjonowani i zadowoleni.

Podziel się