Materiał Partnera Kartony klapowe - co to takiego?

Kartony klapowe - co to takiego?

Opakowania kartonowe mają bardzo szerokie zastosowanie i spotyka się je w wielu miejscach – w magazynach, sklepach, a nawet domach prywatnych. W zależności od przeznaczenia, różnią się one od siebie wymiarami, budową, a także grubością tektury użytej do ich produkcji. Jednym z rodzajów są kartony klapowe. Czym się one charakteryzują i gdzie się je wykorzystuje?

Cechy kartonów klapowych

Kartony klapowe to jedne z najbardziej uniwersalnych i najchętniej wykorzystywanych opakowań. Stanowią jedną część, której krawędzie są klejone lub zszywane. Kartony tego typu są sprzedawane złożone – w ten sposób zajmują znacznie mniej miejsca, a bardzo łatwo je potem rozłożyć i przygotować do użytku. Charakteryzują się występowaniem klap górnych, dolnych albo obu rodzajów jednocześnie (ten wariant występuje najczęściej). Można je stosować wielokrotnie do przewożenia różnych towarów. W zależności od zawartości można wybrać kartony wykonane z jednego z trzech rodzajów tektury falistej: 3, 5 lub 7-warstwowej. Im więcej warstw tektury, tym bardziej karton wytrzymały i odporny na odkształcenia oraz działanie szkodliwych czynników, np. takich jak wilgoć.

Materiał, z którego są zrobione jest w pełni ekologiczny, a dzięki w pełni zautomatyzowanemu procesowi produkcyjnemu ich cena jest bardzo atrakcyjna – wyjaśnia pracownik firmy K&T PAK.

To niewątpliwie ich duża zaleta, biorąc pod uwagę to, do jak wielu celów są przeznaczone kartony klapowe. Niska cena zachęca do ich wykorzystywania.

Gdzie stosuje się kartony klapowe?

Z uwagi na uniwersalność kartonów klapowych, można je spotkać w bardzo wielu miejscach. W warunkach domowych używa się ich do przechowywania dokumentów, ubrań albo do przewożenia różnych przedmiotów podczas przeprowadzki. Świetnie sprawdzają się również w branżach transportowych, a także kurierskich – bardzo wiele przesyłek jest przewożonych właśnie w kartonach klapowych. Można po nich pisać, a także przyklejać etykiety, dlatego oznaczanie przesyłek nie stanowi problemu. Opakowania te mogą mieć różne wymiary, dzięki czemu przewozi się w nich różnorodne produkty: od mebli, przez książki, aż po ciężkie obrazy. Można w nich transportować nawet delikatne towary, takie jak szkło i ceramika, o ile są one odpowiednio zabezpieczone. Kartony klapowe znajdują zastosowanie również w magazynach, a także w branży gastronomicznej, gdzie wykorzystuje się je do przechowywania i transportowania żywności. Często zaleca się dodatkowe wzmacnianie ich taśmą klejącą, tak aby mieć pewność, że towary znajdujące się w środku są bezpieczne.

Podziel się