Artykuł sponsorowany Kancelaria Adwokacka Kamila Flatowa – kiedy ubiegać się o separację?

Kancelaria Adwokacka Kamila Flatowa – kiedy ubiegać się o separację?

Wstępując w związek małżeński, raczej nikt nie dopuszcza do siebie myśli o rozstaniu i konieczności ubiegania się o rozwód. Jednak czasem zdarza się, że wspólne życie nie jest tak satysfakcjonujące, a małżonkowie coraz częściej rozważają wniesienie pozwu o rozwód. Jeżeli nie jesteście pewni, że Wasze małżeństwo dobiega końca, Adwokat Kamil Flatow wyjaśnia, kiedy i jak można ubiegać się o „zawieszenie małżeństwa”, czyli separację. 

Co to jest separacja? 

Separacją nazywana jest instytucja prawa rodzinnego, która powoduje uchylenie wspólnoty małżeńskiej. Warto wiedzieć, że nawet jeżeli sąd orzeknie o separacji, związek małżeński w świetle prawa dalej trwa. Zarówno w przypadku separacji, jak i rozwodu konieczne będzie stwierdzenie, że pomiędzy małżonkami doszło do rozpadu pożycia małżeńskiego. Tym mianem określane są wszelkie więzi pomiędzy partnerami: gospodarcze, fizyczne oraz uczuciowe. Za zupełny rozkład pożycia małżeńskiego uznaje się całkowite ustanie przynajmniej jednej z nich. Istotną różnicą pomiędzy separacją a rozwodem jest przede wszystkim trwałość rozpadu pożycia. Do orzeczenia o separacji wystarczy jedynie zupełny rozkład pożycia, natomiast w sytuacji rozwodu – musi on być jeszcze trwały, czyli całkowicie wykluczający szanse na naprawienie relacji pomiędzy małżonkami. 

Jakie są konsekwencje separacji? 

Wskutek orzeczenia o separacji pomiędzy małżonkami powstaje rozdzielność majątkowa. Oznacza to, że od tego momentu każdy z nich zarabia wyłącznie na swój majątek, a ten sprzed separacji może zostać podzielony. Mimo że w świetle prawa małżeństwo wciąż trwa, partnerzy, którzy zdecydowali się na separację, nie dziedziczą po sobie. Dodatkowo żadne z małżonków nie może wstąpić w kolejny związek małżeński, a na obojgu wciąż ciąży obowiązek wzajemnej pomocy. Sąd rozstrzyga również o władzy rodzicielskiej nad wspólnym potomstwem małżonków i ustala miejsce zamieszkania dziecka oraz sposób kontaktu z dzieckiem drugiego rodzica. 

Jak ubiegać się o separację? 

Aby sąd mógł rozpatrzyć sprawę, konieczne będzie złożenie pozwu o separację. W przygotowaniu wniosku pomoc można uzyskać w Kancelarii Adwokackiej prowadzonej przez adwokata Kamila Flatowa. Kancelaria oferuje kompleksową obsługę obejmującą przygotowanie i złożenie pozwu, aż po prawomocne zakończenie sprawy. Specjaliści z Kancelarii Adwokackiej Kamila Flatowa zdają sobie sprawą, jak dużym obciążeniem psychicznym są sprawy orzekające rozwód i separację, dlatego zapewniają klientom wsparcie psychologiczne. Wybierając Kancelarię Adwokacką Kamila Flatowa, możesz oczekiwać zachowania pełnego profesjonalizmu, anonimowości oraz dyskrecji.

Opracowanie:

Adwokacka Kancelaria Adwokat Flatow Kamil

Warszawa , Bohaterów Warszawy 10 lok. 34

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas