Materiał Partnera Jesienne sprzątanie liści z odkurzaczem Karcher

Jesienne sprzątanie liści z odkurzaczem Karcher

Jesień to niezwykły czas malowniczych drzew i spadających liści. Te niestety, choć pięknie wyglądają na gałęziach to spadając zaśmiecają posesję. Ich uprzątnięcie sprzed bram jest naszym ustawowym obowiązkiem. Pozwolenie na ich zbytnie nagromadzenie się na drodze może być powodem nieprzyjemności i kar. Liście na posesji może nikomu nie szkodzą, ale mogą być powodem rozprzestrzeniania się chorób trawnika. 

Po staremu

Zwykłe narzędzia pracy to grabie. Zwykłe mogą naruszać ziemię, wachlarzowe są specjalnie skonstruowane do tego, by grabić i dbać o powierzchnię poniżej. Samo grabienie może potrwać bardzo długo, tym dłużej o ile większą powierzchnię ma nasza działka.

Specjalistyczny sprzęt przydaje się bardzo, ale lepiej zaopatrzyć się w jeszcze bardziej fachowe urządzenia do liści, o których informują specjaliści z AAT Renkar.

Odkurzacz Karcher od sprawdzonego dostawcy

Odkurzacze elektryczne polecane są przy sprzątaniu liści na mniejszych powierzchniach. Są ciche i wydajne. Proponowane przez firmę AAT Renkar sprawdzają się przy pracach na zewnątrz jak mało które. Te spalinowe przeznaczone są dla powierzchni znacznie większych.

Nie dość, że posiadają zdolność do zbierania i dmuchania liści ze ścieżki, to w wielu przypadkach podczas magazynowania liście są rozdrabniane na znacznie mniejsze części. Co za tym idzie, można te odpadki wykorzystać na kompost i zajmują one znacznie mniej miejsca w zbiorniku. Przez to opróżnianie zbiornika nie jest tak częste i męczące.

Odkurzacz z dmuchawą i dmuchawa do liści

Sprzątanie liści może być całkiem przyjemną czynnością, szczególnie gdy dysponujemy odpowiednim wyposażeniem. Odkurzacze z dmuchawą pomagają łatwo pozbyć się liści ze ścieżek. Dzięki temu chronią nas przed poślizgnięciem się na śliskich spadach. Wiele z nich pozwala także na zbieranie innych spadów, takich jak małe gałązki i inne spady z drzew i krzewów.

Sama dmuchawa do liści to także przydatne narzędzie pracy. Daje możliwość sprzątania liści, osuszenia liści zalegających na posesjach i ścieżkach, ale nie ma funkcji zasysania w przeciwieństwie do profesjonalnych odkurzaczy. Najlepiej sprawdza się, gdy szybko chcemy uprzątnąć liście z naszej drogi lub zbieramy je rozproszone po całej posesji.

Wykorzystanie liści

Liście można wykorzystać na wiele sposobów. Można nimi zasilić kompostownik albo ochronić inne rośliny przed mrozem. Gdy chcemy się ich po prostu pozbyć, należy dowiedzieć się w gminie, na jakich zasadach można to zrobić. Mogą bowiem zostać odebrane przez pracowników porządkowych.

Opracowanie:

Aat Renkar sp. z o.o.

Kraków , Łowińskiego 9

Podziel się