Materiał Partnera Jakiej agencji ochroniarskiej warto zlecić zabezpieczenie imprezy?

Jakiej agencji ochroniarskiej warto zlecić zabezpieczenie imprezy?

Każda impreza, czy to bankiet biznesowy, czy też koncert musi być dobrze zorganizowana pod kątem bezpieczeństwa uczestników. Organizatorzy są zatem zobowiązani podjąć współpracę z firmą ochroniarską. Ważne jest jednak przy tym to, by postawić na współpracę z dobrą ekipą specjalistów, którzy przygotują plan ochrony między innymi wymagany przez policję przy większych wydarzeniach masowych. Wybór powinien paść zatem na agencję ochrony osób i mienia.

Dlaczego warto wybrać agencję ochrony osób i mienia?

Przy zabezpieczaniu imprez warto postawić na współpracę z agencją ochrony osób i mienia. Zespoły specjalistów tworzące agencje ochrony mienia  formowane są bowiem z osób o szerokiej wiedzy antyterrorystycznej, prawnej, strzeleckiej czy kryminalistycznej. Potwierdzeniem tego są zaś branżowe certyfikaty i zezwolenia do ochrony imprez masowych.

Prócz tego warto wiedzieć, że agencje ochrony osób i mienia wyróżniają się specyfiką swojej pracy, która w dużej mierze uzależniona jest od nowoczesnych samochodów patrolowych czy innowacyjnych środków łączności. Agenci zabezpieczający koncerny, festiwale, wydarzenia sportowe, wiece, gale biznesowe czy innego typu imprezy posiadają również na wyposażeniu tzw. środku przymusu bezpośredniego oraz w razie zapotrzebowania nowoczesne drony z kamerami. Pracownicy agencji mogą być zaś odziani w umundurowanie bojowe lub odzież cywilną pozwalającą realizować dyskretnie zlecenia ochronne. Gwarantują oni zatem szybkie przeciwdziałanie niepożądanym sytuacjom i zgłaszanie ich do odpowiednich służb. Najlepsze agencje ochrony osób i mienia znacznie ułatwiają zatem prace organizatorom, którzy mogą skupić się na obsłudze gości.

Na czym polega zabezpieczenie imprezy?

Zabezpieczenie imprezy zależy od wielu czynników. Ważne jest określenie jej typu; ilości uczestników; czasu trwania; miejsca, w którym się odbędzie; a także stopnia i specyfiki zagrożeń oraz opracowanie niezbędnej dokumentacji jaki i współpracy z Policją, Strażą Pożarną, Sanepidem oraz kwestie zabezpieczenia medycznego oraz współpracy z organizatorem.

W uogólnieniu podczas każdej imprezy agenci z takich firma jak PROTEGO SECURITY zapewniają stały nadzór nad przebiegiem eventu wraz ze skuteczną neutralizacją zagrożeń. Ważne jest weryfikowanie osób wchodzących – np. kontrola bramek koncertowych – a także zabezpieczanie wydzielonych stref VIP. Najlepsze agencje są również gotowe na opracowywanie scenariuszy działań w razie różnych, nawet ekstremalnych zdarzeń takich jak pożar, atak terrorystyczny czy nagły wybuch paniki tak niebezpiecznej przy dużych zgromadzeniach.

Opracowanie:

Podziel się