Materiał Partnera Jakie usługi świadczą firmy ochroniarskie?

Jakie usługi świadczą firmy ochroniarskie?

Firmy ochroniarskie często świadczą kompleksowe usługi związane z zabezpieczeniem osób i mienia. Ich usługi sprawdzą się zarówno podczas imprez masowych, jak i kameralnych wydarzeń, podczas których pojawiają się osoby o statusie VIP. Dzięki nim pracownicy budynków nie muszą obawiać się włamania, ani kradzieży dokumentów, a przedsiębiorcy mogą spać spokojnie, zostawiając swoją fabrykę w dobrych rękach. Jakie dokładnie usługi świadczą firmy ochroniarskie?

Firma ochroniarska

Firma ochroniarska ma za zadanie zajmować się stałą lub doraźną ochroną osób lub mienia. Nie może założyć jej każdy – najpierw trzeba uzyskać specjalną koncesję zgodną z zakresem wykonywanych usług. Te przedsiębiorstwa, które jej nie uzyskają, mają bardzo wąskie pole działania. 

Usługi firmy ochroniarskiej nie mogą być tanie. Kto chce oszczędzać na bezpieczeństwie, otrzyma efekt proporcjonalny do włożonych środków. Kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej musi mieć ukończone 21 lat, wykształcenie ponadpodstawowe, nie może posiadać wyroku za przestępstwo umyślne, ani nie może toczyć się przeciwko niemu postępowanie karne. Posiada on też zdolności fizyczne i psychiczne do wykonywania zadań oraz przygotowanie teoretyczne i praktyczne w obszarach: samoobrony, technik interwencyjnych, strzelectwa i przepisów prawa związanych z ochroną.

Te wszystkie standardy, a także ubezpieczenie OC dla agencji ochrony spełnia i posiada firma Secured z Olsztyna. Świadczy ona kompleksowe usługi związane z ochroną mienia i osób. Jej klienci mogą spodziewać się pełnego profesjonalizmu w czasie sytuacji kryzysowych.

Ochrona fizyczna

Najbardziej popularną usługą świadczoną przez agencje ochrony jest ochrona fizyczna. Polega ona na doraźnej lub stałej ochronie obiektów, terenów i urządzeń przez pracowników ochrony. Są oni obecni na miejscu, korzystając z urządzeń wspomagających ich pracę, takich jak np. kamery. Profesjonalna firma ochroniarska przygotowuje też różne plany na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa.

Zabezpieczenie imprez

Imprezy masowe muszą być zabezpieczone. Warto wybrać firmę, która oprócz wyszkolonych ludzi posiada też własny sprzęt. Idealnie byłoby, żeby tego typu ochrona przygotowywała także zaplecze medyczne i plany zabezpieczenia przeciwpożarowego imprezy.

Ochrona i eskorta VIP

Politycy, celebryci, zagraniczni artyści – to oni narażeni są na szczególne niebezpieczeństwo i potrzebują ochrony. Jedną z usług świadczonych przez firmy ochroniarskie jest konieczność zabezpieczenia ich transportu oraz pobytu w miejscu, do którego osoba taka została zaproszona.

Zabezpieczenie techniczne

Najlepsze firmy ochroniarskie świadczą usługi związane z zabezpieczeniem antywłamaniowym firm i domów jednorodzinnych. Zakładają specjalistyczne systemy alarmowe, złożone z czujników, mikroprocesowych centrali, detektorów i barier. Ich klienci mogą też oczekiwać stałego wsparcia technicznego. Mogą je łączyć także z rejestratorami czasu pracy i systemami przeciwpożarowymi.

Opracowanie:

Secured Jakub Maigre

Olsztyn , Towarowa 20B

Podziel się