Artykuł sponsorowany Jakie są rodzaje kontenerów na gruz?

Jakie są rodzaje kontenerów na gruz?

Popularyzacja ekologii i rosnąca odpowiedzialność za środowisko naturalne zmuszają do pozbywania się różnego typu odpadów w sposób odpowiedzialny. Dotyczy to także odpadów pobudowlanych i poremontowych, które powinny trafić do utylizacji. Najwygodniejszą metodą wywozu gruzu z placu budowy jest wynajem kontenerów na gruz. Przeczytaj, jakie są ich rodzaje.

Czym jest kontener na guz?

Kontenery na gruz, to solidne i wytrzymałe pojemniki do gromadzenia różnego typu pozostałości po budowach i remontach. Zabezpieczają przed rozprzestrzenianiem się odpadów poza obszar ich magazynowania oraz chronią przed zanieczyszczeniem gleby i wód powierzchniowych. Oprócz tego pomagają w utrzymaniu porządku na placu budowy, a tym samym zwiększają bezpieczeństwo pracowników. Kontenery służą przede wszystkim do gromadzenia gruzu, ale również innych pozostałości o różnych gabarytach. Wynajmem kontenerów na gruz zajmują się specjalistyczne firmy, które w ramach usługi odbierają wypełnione pojemniki i poddają ich zawartość utylizacji. Dobrym przykładem jest działająca w regionie zachodniopomorskim firma Gruz-Pak ze Szczecina, która zajmuje się wywozem odpadów wielkogabarytowych i gruzu, wynajmem worków typu Big-Bag, a także sprzedażą kruszyw.

Rodzaje kontenerów na gruz

Choć kontenery na gruz dostępne są w wielu różnych wielkościach, to do popularniejszych należą kontenery o pojemności:

  • 1,5 m³,

  • 2,0 m³,

  • 2,5 m³,

  • 3,0 m³.

Kontenery o mniejszych pojemnościach doskonale nadają się do wywozu gruzu i innych odpadów, szczególnie przy niewielkich remontach domów jednorodzinnych lub mieszkań. Większe kontenery, dla których łatwo znaleźć miejsce na palcach budów, oddają nieocenione usługi przy dużych inwestycjach remontowych, bądź budowlanych. Warto więc przed rozpoczęciem prac przewidzieć zapotrzebowanie na odpady i na tej podstawie dokonać zamówienia odpowiedniej wielości kontenera na gruz. Firmy zajmujące się wynajmem kontenerów wywożą różne odpady i nieczystości, takie jak materiały po remontach dróg, odpady drewniane, szklane lub z tworzyw sztucznych, a ponadto złom, czy też glebę, również zanieczyszczoną. Współpraca z dobrymi firmami jest bezproblemowa. Wystarczy proste zamówienie, by na placu budowy stanął kontener na gruz. Po jego napełnieniu zostanie odebrany i w razie potrzeby zamieniony na pusty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas