Materiał Partnera Jakie rośliny doniczkowe wybrać do nowoczesnego salonu?

Jakie rośliny doniczkowe wybrać do nowoczesnego salonu?

Nowoczesny styl w domowym salonie wielu osobom kojarzy się z chłodną przestrzenią, pełną geometrycznych brył i takich materiałów, jak: metal, szkło czy tworzywa sztuczne. Nic bardziej mylnego! Współczesne – w tym również minimalistyczne i awangardowe aranżacje wnętrz, inspirowane są światem natury, dlatego nie powinno zabraknąć w nich różnych gatunków roślin. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie kwiaty doniczkowe wybrać, by stworzyć wyjątkową dekorację w Twoim domu.

Rośliny doniczkowe zdobią wnętrza cały rok i wpływają zarówno na zmysł wzroku, jak i węchu. Zielony kolor koi nerwy i wycisza, podobnie jak subtelny zapach kwiatowych olejków eterycznych, który też oddziałuje na układ nerwowy, ożywia lub uspokaja, w zależności od gatunku. Kwiaty w doniczkach mają również bogate kształty, wielkości oraz kolorystykę, dlatego bez trudu dobierzesz je do swojego salonu.

Niewymagające i sprawdzone rośliny doniczkowe

Jeśli szukasz niebanalnych dodatków do pomieszczeń w stylu nowoczesnym, postaw na niewymagające rośliny w doniczkach, takie jak: Aloes zwyczajny (Aloe Vera), Zamioculcas zamiolistny (Zamioculcas zamiiofolia), Aspidistra (Aspidistra), Dracena (Dracaena) lub Palma królewska (Phoenix canariensis) – radzi Agnieszka Polakiewicz z Kwiaciarni Ismena, która oferuje szeroki wybór roślin dekoracyjnych oraz kompozycji kwiatowych na różne okazje.

Możesz też wybrać rośliny w stonowanej lub intensywnej kolorystyce. W salonie sprawdzi się afrykański Grubosz jajowaty (Crassulaceae), nazywany popularnie drzewkiem szczęścia, Żyworódka (Kalanchoe) oraz Sansewieria gwinejska (Sansevieria trifasciata), która zachwyca żywymi odcieniami zieleni i żółci. Jeśli lubisz egzotykę i dekoracje kwiatowe, ustaw w swoim domu Anturium (Anthurium) z błyszczącym kwiatostanem.

Nowości na polskim rynku roślin doniczkowych

Chcesz mieć niepowtarzalny wystrój i szukasz wyjątkowych roślin doniczkowych do salonu? Pamiętaj więc, by unikać takich popularnych gatunków, jak na przykład Stoczyk (Orchis), obecny niemal w każdym polskim domu. Stawiaj na modne, tropikalne rośliny, które aktualnie podbijają światowe trendy nowoczesnych wnętrz.

Do najgorętszych, a jednocześnie trudno dostępnych gatunków, należą: Pachira wodna (Pachira aquatica), Strelicja Augusta (Strelitzia Augusta), Kroton (Codiaeum), Difenbachia (Dieffenbachia) oraz Szeflera (Schefflera Arboricola). Wśród roślin kwitnących popularność zyskują natomiast różne rodzaje kaktusów kwitnących w stylu: Astrofytum (Astrophytum Asturias) lub Echinopsis (Echinopsis eyriesii), o imponujących, kolorowych kwiatach.

Opracowanie:

Ismena Kwiaciarnia Agnieszka Polakiewicz

Szczecin , Przyjaciół Żołnierza 4 lok. 40

Podziel się