Materiał Partnera Jakie problemy związane z finansami pomoże nam rozwiązać radca prawny?

Jakie problemy związane z finansami pomoże nam rozwiązać radca prawny?

Praca, ubezpieczenia społeczne, windykacja i egzekucja należności – to sfery, w których spotykają się finanse i prawo. Co zrobić, jeśli napotkamy problemy w jednej z nich, a przepisy wywołują u nas jedynie dezorientację? W takim przypadku powinniśmy zwrócić się po radę do radcy prawnego. Będzie on w stanie rozwiać nasze wątpliwości oraz wskazać rozwiązanie naszego problemu.

Kompetencje radcy prawnego

Prawo jest zawiłą dziedziną, która pozostaje wielką niewiadomą dla przeciętnego Polaka. W świecie, gdzie przepisy regulują znaczącą część naszego życia, ich nieznajomość może nam szkodzić. Szczególnie ważne jest, by dochodzić i bronić swoich interesów w zakresie finansów, a więc wszelkich roszczeń, odszkodowań, spadków i tym podobnych kwestii. Radca prawny podejmuje się również spraw z nimi związanych. Jego kompetencje obejmują prawo rodzinne, cywilne, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, a ponadto może zająć się też windykacją należności. W zakresie prawa karnego może występować w roli obrońcy lub pełnomocnika.

Na polu wymienionych dziedzin działa kancelaria prawna Lege Artis z Sosnowca oferująca specjalistyczne porady prawne oraz reprezentowanie klientów przed sądami wszystkich instancji.

Dochodzenie swoich praw

Pracownicy często czują się bezsilni wobec niesprawiedliwości ze strony pracodawcy. Niesłusznie, ponieważ w polskim prawie znajdziemy szereg przepisów chroniących jego interesy i zapewniających mu możliwość ich dochodzenia.

W określonych przypadkach możliwe jest złożenie odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę – możemy to zrobić w przypadku braku lub niewłaściwego uzasadnienia wypowiedzenia albo naruszenia przepisów o wypowiedzeniu umowy o pracę. Kancelaria prawna podejmie się także dochodzenia roszczeń ze stosunku pracy. W tej grupie znajdą się między innymi odwołanie od ukarania karą porządkową, roszczenia związane z wypłatą wynagrodzenia, czy innych świadczeń pracowniczych. Radca prawny może zająć się również sporządzeniem odwołania od decyzji ZUS oraz KRUS.

Prawo cywilne oraz prawo rodzinne swoim zakresem obejmują pewne kwestie majątkowe. Należą do nich przede wszystkim testamenty, spadki i sprawy majątkowe. Do radcy prawnego zwrócić się możemy o pomoc w sprawiać związanych ze stwierdzeniem nabycia spadku, jego działem, albo też stwierdzeniem nieważności testamentu. Pomoc kancelarii prawnej może być nieceniona w dochodzeniu odszkodowań, zadośćuczynień, renty czy też kosztów leczenia. Na przestrzeni prawa rodzinnego przepisy regulują podział majątku oraz rozdzielność majątkową.

Z postępowaniem sądowym wiąże się windykacja należności, co też może znaleźć się w zakresie usług radcy prawnego. Często bowiem dopiero sąd lub późniejsza egzekucja komornicza pozwala wierzycielowi odzyskać należność.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas