Materiał Partnera Jakie kwiaty w prezencie na ślub?

Jakie kwiaty w prezencie na ślub?

Kiedy otrzymujemy zaproszenie na ślub, zastanawiamy się nad kreacją, ale także prezentem, który wręczymy młodej parze. Do prezentu najczęściej dołączamy bukiet kwiatów, które tak naprawdę dla większości osób są po prostu niezbędne podczas tej uroczystości! Oczywiście to, czy wręczymy młodej parze kwiaty, zależy od nas samych. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się je wręczyć, musimy rozważyć to, jakie kwiaty kupimy.

Jakie kwiaty na ślub?

Podczas wybierania bukietu dla panny młodej, powinniśmy zwrócić uwagę na język kwiatów. Nawet jeśli sama panna młoda się nie zna i nie będzie wiedziała jakie znaczenie ma wręczony przez nas bukiet, z pewnością na sali znajdą się goście, którzy będą w stanie zinterpretować ukryty sens bukietu. Najpopularniejszymi i tradycyjnymi kolorami dla bukietu ślubnego jest oczywiście biały, a także delikatny róż. Kwiaty tego koloru kojarzą się z niewinnością i czystością. Jeśli chodzi o rodzaj kwiatów, często wybierane są konwalie, symbolizujące wierność. Jeśli chcemy wręczyć róże, powinniśmy zdecydować się na białe bądź różowe. Są one kontrowersyjnymi kwiatami. Można także wręczyć bukiet z piwonii i dalii. Symbolizują one radość oraz miłość do życia. Popularne są także lilie, jednak nie każdemu mogą pasować do tej uroczystości, a co więcej - mogą uczulać. Bardzo ciekawie i na pewno oryginalnie prezentują się kompozycje kwiatowe w koszach. Dekoracja tego typu są praktyczne i atrakcyjne. Wiele osób błędnie myśli, że bukiet wręcza się tylko pannie młodej. Panu młodemu też można! Jeśli się na to zdecydujemy, powinniśmy wybrać kwiaty z długimi łodygami, o jasnych kolorach. Aby zakupić ciekawy bukiet, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej kwiaciarni, takiej jak np. Kwiaciarnia. Bonzai, która w swojej ofercie posiada m.in. bukiety na ślub.

Jakie kwiaty nie nadają się na ślub?

Na ślub na pewno nie będą nadawać się czerwone róże, goździki czy kalie. Wyjątek może jedynie stanowić bukiet białych goździków. Nieodpowiednimi na wesele kwiatami są także chryzantemy, które jak wiadomo, wręcza się na pogrzeb. Nie warto również decydować się na kwiaty polne czy rośliny doniczkowe, chyba, że para młoda czy też sama panna młoda wspominała o tym, że chciałaby takie. Niepożądane są także kwiaty o silnym zapachu. Nie wręcza się również kwiatów kolorowych - ostrych różowych, pomarańczowych, czerwonych, fioletowych, niebieskich, żółtych itp. Te kolory nie pasują do uroczystości, jaką jest ślub. Białe kwiaty są najbardziej uniwersalne oraz popularne.

Opracowanie:

Kwiaciarnia. Bonzai

Miechów , Piłsudskiego 1a

Podziel się