Materiał Partnera Jaką pomoc możemy uzyskać w kancelarii notarialnej?

Jaką pomoc możemy uzyskać w kancelarii notarialnej?

Notariusze pełnią bardzo ważną funkcję w naszym społeczeństwie. Jednak z ich usług nie korzysta każdy, więc niektórzy z nas nie znają zakresu zadań, które możemy zlecić w profesjonalnej kancelarii. Warto jednak zapoznać się z możliwościami, które mogą zaoferować nam doświadczeni prawnicy. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać profesjonalną pomoc z zakresu spraw prawnych, co często skutkuje sukcesem w wielu spornych sytuacjach.

Czym zajmuje się notariusz?

Wszystkie czynności dokonywane przez notariusza mają charakter dokumentu urzędowego, dzięki czemu mają one moc prawną i powodują skutki prawne. Ogółem rzecz ujmując głównym ich zadaniem jest zapobieganie różnego typu sporom. W ramach swojej pracy, zajmują się oni sporządzaniem aktów notarialnych. Są to dokumenty, które potwierdzają dokonanie określonej czynności prawnej. W niektórych przypadkach jest to potwierdzenie wymagane podczas takich transakcji jak przeniesienie własności nieruchomości, przeniesienie użytkowania wieczystego czy też podczas zawierania umów małżeńskich. Jedną z nich jest intercyza, która zapobiegnie połączeniu się majątków małżonków po ślubie. Każdy z nich będzie posiadał osobną własność, więc w razie rozpadu małżeństwa, każdy zachowuje swoją część, co pozwala uniknąć różnych sporów. Do innych zadań notariuszy należy również przechowywanie pieniędzy, papierów wartościowych czy też dokumentów, co potwierdzone jest spisaniem odpowiedniego protokołu.  

Powierzmy swoje sprawy zaufanemu notariuszowi

Droga do stania się notariuszem nie jest łatwa. Osoba, która pragnie wykonywać ten zawód, w pierwszej kolejności musi ukończyć studia prawnicze na jednej z uczelni wyższych. Dopiero po uzyskaniu tytułu magistra, można przystąpić do aplikacji notarialnej, która trwa 3 lata i 6 miesięcy. Po tym okresie, możliwe jest podejście do egzaminu notarialnego, który pozytywnie zdany, skutkuje możliwością wykonywania zawodu notariusza. Jest to niezwykle odpowiedzialna praca, która ma służyć interesom osób w będących potrzebie, dlatego wymaga dużej wiedzy i zaangażowania. Kancelarie notarialne, takie jak gabinet prowadzony przez Karolinę Ociepę-Szostek, to miejsca, gdzie możemy zwrócić się z wieloma sprawami. Każdy notariusz ma na celu dobro swoich klientów, bez względu na to czy są to klienci indywidualni, czy też firmy. Do każdej sprawy podchodzi się bowiem w indywidualny sposób i bada każdy aspekt, tak aby obrana metoda działania przyniosła jak najbardziej pozytywny efekt. Sprawy posiadające podstawy prawne, wymagają konsultacji z osobą, która ma odpowiednie doświadczenie i wykształcenie w tym obszarze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas