Materiał Partnera Jak zorganizować przeprowadzkę do nowego domu?

Jak zorganizować przeprowadzkę do nowego domu?

Przeprowadzka do nowego domu to nie tylko przyjemność, ale też cała masa obowiązków. Na głowie właściciela będzie uporządkowanie i spakowanie całego wyposażenia oraz jego bezpieczne przetransportowanie. Co zrobić, kiedy nie masz wystarczająco dużego auta lub kiedy wyposażenie musi być tymczasowo przechowane w innym miejscu? Jak zaplanować przeprowadzkę, aby przebiegła szybko i sprawnie?

Porządki i pakowanie

Najczęściej popełnianym błędem jest pakowanie wszystkich przedmiotów „jak leci”. Każdy doskonale wie, że w domu można zgromadzić dziesiątki, a niekiedy nawet setki niepotrzebnych szpargałów. Przeprowadzka to doskonały moment na to, aby zadecydować, które wyposażenie będzie potrzebne, a co można sprzedać, wyrzucić lub oddać na cele charytatywne. Może okazać się, że do przewiezienia będzie o wiele mniej przedmiotów niż z początku się wydawało. Wszystkie drobne rzeczy najlepiej spakować w kartony lub plastikowe pudła, a szkło i porcelanę dodatkowo zabezpieczyć. Firmy transportowe często oferują pomoc nie tylko w przewiezieniu, ale także pakowaniu i rozpakowywaniu.

Transport rzeczy

Najbardziej problematycznym elementem przeprowadzki jest transport rzeczy. Szczególnie wtedy, kiedy nie jest się właścicielem auta dostawczego. Samochodem osobowym można przewieźć wyłącznie drobnice, a i wtedy zwykle trzeba wykonać kilka kursów. Optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy posiadają wystarczająco duże pojazdy, aby przewieźć bezpiecznie również meble, sprzęty AGD i inne wielkogabarytowe artykuły. Należy jednak pamiętać, aby zawsze korzystać z usług zarejestrowanych i rzetelnych usługodawców, którzy dają gwarancję bezpieczeństwa na wszystkie swoje usługi. Dzięki temu wszystkie przedmioty bez problemu dotrą we wskazane miejsce i nie ulegną zniszczeniu podczas transportu.

Tymczasowe przechowanie

Zdarza się jednak, że wyposażenie musi zniknąć ze starego domu nieco wcześniej, niż będzie możliwa przeprowadzka do nowego. Na przykład wtedy, kiedy poprzedni dom zostanie sprzedany, a nowy nie jest jeszcze wykończony. Firmą, która świadczy usługi związanie nie tylko z przewozem, ale też tymczasowym magazynowaniem jest między innymi Auto-Transport, której siedziba znajduje się w Gdańsku. Tymczasowe magazynowanie cennych przedmiotów to doskonała opcja dla tych, którzy nie mają gdzie składować wyposażenia do czasu przeprowadzki. W ten sposób całe mienie jest odpowiednio zabezpieczone na wypadek kradzieży oraz szkodliwych czynników środowiska np. wilgoci.

Opracowanie:

Auto-Transport Ryszard Falkiewicz

Gdańsk , Dywizjonu 303 13b lok. 20

Podziel się