Artykuł sponsorowany Jak znaleźć dobry dystrybutor paliw?

Jak znaleźć dobry dystrybutor paliw?

Będąc właścicielem stacji benzynowej, należy szczególną uwagę zwrócić na odpowiednie jej wyposażenie. Zdecydowanie najważniejszymi elementami są dystrybutory. Powinny być nie tylko łatwe w obsłudze i trwałe, ale przede wszystkim całkowicie bezpieczne. CO więcej, urządzenia te należy zaopatrzyć w oprogramowanie, sterowniki, a także regularnie serwisować. Jak wybrać dystrybutor paliwa i po czym można rozpoznać, że jest on uszkodzony?

Jak wybrać dystrybutor?

Podczas zakupu dystrybutorów na stację paliw, najważniejsze jest, aby podejść do tego indywidualnie. Na samym wstępnie przeanalizuj swoje potrzeby:

  • Ile rodzajów paliwa masz zamiar sprzedawać?
  • Ile stanowisk chcesz stworzyć?
  • Wolisz stanowiska jednostronne czy dwustronne?
  • Jaki będzie rozstaw i rozmieszczenie stanowisk?
  • Czy będą to stanowiska wyłącznie dla samochodów osobowych, czy również ciężarowych?
  • Jakie natężenie ruchu będzie panowało na stacji?

Dopiero kiedy odpowiesz na wszystkie nasuwające Ci się na myśl pytania, będziesz mógł mniej więcej określić, jakiego dystrybutora paliw szukasz. Pamiętaj, aby nigdy nie wierzyć producentom, gdyż każdy zachwala swoje produkty. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się do kilku firm oferujących sprzedaż dystrybutorów.

Oprócz samych urządzeń niezwykle ważne jest także dokupienie niezbędnego oprogramowania i sterowników, które umożliwią uruchomienie automatyki maszyn. Jest to spory wydatek i zwykle – w zależności od producenta – mieści się w przedziale od 8 do 20 tysięcy PLN.

Uszkodzony dystrybutor – po czym poznać?

Dystrybutory nie są urządzeniem niezniszczalnym i jak każda inna maszyna – z czasem ulegają zużyciu. Żeby korzystanie z nich było bezpieczne, należy regularnie dokonywać przeglądów i w razie potrzeby eliminować usterki. Profesjonalnym serwisem stacji benzynowych zajmuje się między innymi firma Petroko, której siedziba znajduje się w Lesznie.

Uszkodzony dystrybutor czasami trudno jest samodzielnie rozpoznać. Zwykle niepokojące objawy zauważają klienci stacji i zgłaszają je obsłudze. W przypadku elektroniki najczęściej pojawia się błąd w wyświetlaniu lub naliczaniu wartości. Zepsuć się może również czujnik poziomu paliwa, który będzie „odbijał” nawet wtedy, gdy paliwo nie zostanie zatankowane do pełna lub – wręcz przeciwnie – w ogóle się nie uruchomi. Jeśli chodzi o części mechaniczne, wszystkie widoczne uszkodzenia powinny być jak najszybciej naprawiane. Nie może dojść do uszkodzeń, które będą skutkowały przeciekiem paliwa oraz jego zanieczyszczeniem. Wszystkie rodzaje paliwa to substancje łatwopalne, a ich niewłaściwe zabezpieczenie może przyczynić się do pożarów oraz wybuchów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas