Materiał Partnera Jak wyprać wykładzinę w biurze?

Jak wyprać wykładzinę w biurze?

Wykładzina zdobi podłogi w wielu biurach. Współcześni przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na to rozwiązanie w przypadku swojego lokalu. Niestety, utrzymanie jej w czystości bywa trudne. Ważne jest nie tylko regularne odkurzanie! Od czasu do czasu należy również ją wyprać, aby pozbyć się nieestetycznych plam. Dlaczego warto wybrać wykładzinę i ja skutecznie ją wyczyścić?

Dlaczego warto zdecydować się na wykładzinę?

Nie bez powodu wykładzinę stosuje się w wielu biurach! Jedną z zalet, które szczególnie doceniają pracownicy, jest tłumienie kroków. Zwłaszcza wtedy, kiedy w biurze obowiązuje formalny dress code i kobiety często zakładają szpilki. Odgłos kroków, który słychać w przypadku płytek i paneli jest irytujący. Drugim plusem wykładziny jest przytulny, wręcz domowy klimat. Surowy wystrój biura nie cieszy oczu, dlatego przedsiębiorcy coraz bardziej dbają o wnętrza lokali. Nie da się ukryć, że wygląd miejsca pracy ma duży wpływ na samopoczucie, a co za tym idzie – efektywność. Osoby pracujące w przytulnych i cichych biurach doskonale o tym wiedzą. Trzecią ważną zaletą jest cena wykładziny. Rozwiązanie to nie jest drogie i pozwala na bardzo ładne wykończenie podłogi.

Skorzystaj z pomocy specjalisty!

Wiele osób decyduje się na samodzielne utrzymywanie czystości w biurze, lecz nawet jeśli regularne odkurzanie nie sprawia problemu, niektóry czynności są trudne i pracochłonne. Jedną z najbardziej niewdzięcznych prac jest pranie wykładziny. Nie tylko zajmuje masę czasu, ale w wielu przypadkach po wyschnięciu powstają nieestetyczne plamy. Żeby wykładzina była dokładnie wyczyszczona, konieczne są odpowiednie środki i sprzęty. Warto zdecydować się na pomoc profesjonalistów np. z firmy JUSTIN. Profesjonalna ekipa sprzątająca szybko upora się nawet z trudnymi zanieczyszczeniami – wykładzina będzie świeża i estetyczna. Samemu trudno znaleźć wysokiej jakości chemię gospodarczą (zdarza się, że trzeba przetestować dziesiątki produktów), a zakup urządzeń piorących do umycia niedużej powierzchni jest po prostu nieopłacalny.

Kiedy wykładzinę trzeba wymienić?

Nie warto rozważać wymiany wykładziny, kiedy zanieczyszczenia można bez problemu wyprać, jeśli skorzysta się z usług firmy sprzątającej. Zdarza się, że podłoga wygląda na mocno poplamioną, lecz dobre środki czystości radzą sobie z brudem. Sygnałem do wymiany wykładziny powinien być stan jej powierzchni, na przykład różnego rodzaju przetarcia, dziury lub permanentne plamy. Zanim zdecydujesz się na wymianę wykładziny, sprawdź, czy nie wystarczy po prostu zlecić czyszczenia!

 

Opracowanie:

Justyna Flont Usługi Sprzątające JUSTIN

Chwaszczyno , Słowackiego 16

  • tel. 533 007 345

Podziel się