Materiał Partnera Jak wyglądają urodziny dziecka z animatorem?

Jak wyglądają urodziny dziecka z animatorem?

Każdy rodzic zastanawia się jak zorganizować urodziny swojej pociechy, aby był to dla niej niezapomniany czas. Organizowanie urodzin dla dzieci jest nie lada wyzwaniem. Poza standardowymi elementami takimi, jak sporządzenie listy gości, zaproszeń, przekąsek i tortu należy również przygotować atrakcje dla zaproszonych gości. Nic prostszego, wystarczy oddać sprawy w ręce doświadczonego animatora, który zorganizuje zabawę dla każdego malucha.

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dzieci

Na początku warto pomyśleć kogo na taka imprezę zaprosić. Błędem jest narzucanie listy gości przez rodziców. Dobra zabawa zależy przede wszystkim od znajdujących się na niej gości, dlatego warto zadbać o to, aby dziecko mogło samo zdecydować z kim lubi się bawić i kogo chce zaprosić na swoją imprezę. Pozwoli to na uniknięcie niechcianych konfliktów oraz sprzeczek między maluchami.

Ważne jest również miejsce planowanych urodzin. Sale zabaw są bardzo praktyczne, jednak w obecnych czasach dzieci spędzają na nich o wiele więcej czasu niż jeszcze kilka lat temu. Lepiej wymyślić i postawić na coś oryginalnego. Idealnym miejscem do stworzenia niepowtarzalnej krainy zabaw może okazać się dom, ogród, a nawet łąka lub orlik. Wystarczy dobry pomysł, kreatywne dekoracje i w łatwy sposób można uzyskać świetne miejsce na przyjęcie urodzinowe.

Organizując imprezę urodzinową dla najmłodszych warto również zwrócić uwagę na czas samego przyjęcia. Zazwyczaj dzieci szybko zaczynają się między sobą sprzeczać i kłócić oraz prędzej niż dorośli stają się zmęczone, dlatego sama impreza urodzinowa nie powinna trwać zbyt długo. Dobrym pomysłem będzie rozpoczęcie przyjęcia aktywną zabawą wymagającą skupienia, gdyż dzieci przybywające na przyjęcie są zaciekawione jednak jeszcze spokojne i uważne, a z czasem trwania zabawy ich entuzjazm spada.Pomysł na urodzinowe zabawy

Organizowanie imprez dla dzieci wiąże się z przemyśleniem wielu spraw. Jedną z nich jest zapewnienie atrakcji najmłodszym w postaci zorganizowania dla nich aktywnych zabaw. Pomysły na animacje dla dzieci na przyjęciu urodzinowym są ściśle powiązane z wiekiem uczestników. Młodsze dzieci, czyli te w wieku około 4, czy 5 lat zazwyczaj są bardzo ruchliwe i nie potrafią skupić swojej uwagi na jednej czynności na dłużej. Dlatego idealnym pomysłem na zabawę dla młodszych pociech będą wszelkiego rodzaju gry i zabawy ruchowe. Takie aktywności sprawią, że pełne energii maluchy będą miały możliwość się wyskakać i wyszaleć. Dobrym przykładem są zabawy, które nawiązują do znanych dzieciom bajek, takie jak naśladowanie postaci. Kolejną propozycją na urodzinową zabawę dla maluchów są aktywności polegające na powtarzaniu czynności ruchowych pokazywanych przez animatora. Mogą to być na przykład podskoki i przysiady.

Dobór animacji dla starszych dzieci jest odrobinę prostszy, ponieważ pociechy w tym wieku stają się bardziej ciekawsze świata, otwarte i skupione na zadaniach, dlatego łatwiej się z  nimi współpracuje. Idealnym pomysłem na zabawę podczas urodzin są kalambury. To poważne zadanie może okazać się dobrym pomysłem na konkurs z nagrodami. Dla urozmaicenia zabawy można określić kategorię haseł taką jak bajki, zwierzęta, a hasła mogą być pokazywane lub rysowane na kartce.

Na przyjęciu urodzinowym animator dla dzieci, np. z Centrum Animacji dla Dzieci Foremka, ma pełne ręce roboty jednak odpowiednie dobranie animacji i zabaw na przyjęciu dla dzieci jest kluczem do dobrej imprezy. Oryginalne i dobrze przygotowane aktywności pozwolą na zintegrowanie się całej grupy uczestników i wspólną zabawę, którą będzie można wspominać przez długi czas.

Podziel się