Materiał Partnera Jak wybrać kwiaty na Walentynki?

Jak wybrać kwiaty na Walentynki?

Kwiaty to jeden z najczęstszych i ponadczasowych prezentów na Walentynki. Jakie są polecane gatunki kwiatów na tę okazję? O czym jeszcze warto pamiętać przy okazji wręczania ich ukochanej osobie? Co jeszcze mamy tutaj do wyboru oprócz tradycyjnych rozwiązań? O tym wszystkim piszemy w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Nie tylko róże, czyli jaki gatunek kwiatów wybrać na Walentynki?

Czerwone róże stały się już ponadczasowym symbolem Walentynek oraz miłości. Jeśli ukochana osoba przepada za czerwonymi różami, to jak najbardziej możemy zdecydować się na taki bukiet, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie, na jakie możemy się tu zdecydować, zwłaszcza, gdy obdarowywana osoba lubi oryginalność. W kontekście kwiatów na Walentynki mamy do wyboru także miniaturowe gerbery, alstromerie, goździki, tulipany, eustomy, frezje oraz hiacynty. Wybierając kompozycję kwiatową na Walentynki, dobrze jest też postawić na naturalne dodatki w postaci np. pistacji, ruskusu, różnych odmian eukaliptusów lub chamelaucium.

Jeśli natomiast zdecydujemy się na pocztę kwiatową, to nie zapomnijmy o dołączeniu bileciku z dedykacją. Profesjonalne usługi florystyczne na różne okazje (w tym także na Walentynki) wraz z fachowym doradztwem znajdą Państwo w ofercie Kwiaciarni Azalia z Olsztyna, której pracownicy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje m.in. poprzez specjalistyczne kursy oraz śledzenie nowości oraz aktualnych trendów w branży florystycznej.

Oryginalne pomysły na walentynkowe kwiaty

W kwestii kwiatów na Walentynki nie musimy ograniczać się do tradycyjnych rozwiązań.  Oryginalną propozycją w tej kwestii jest tak zwane flower box, czyli kwiaty umieszczone w ładnym pudełku lub innego rodzaju dekoracyjnym opakowaniu. Opcja flower box na ogół dotyczy żywych kwiatów ciętych oraz kompozycji złożonych z dużych, pełnych kwiatów takich jak np. eustoma pięknie uzupełnionych mniejszymi, wypełniającymi kwiatami np. gipsówką. Do wyboru mamy tu także kompozycje kwiatów w wersji flower box tworzących różne, ciekawe kształty np. serca z róż.

O wiele trwalszym rozwiązaniem w kwestii walentynkowych kwiatów będą tu natomiast kwiaty doniczkowe takie jak przepiękny, elegancki storczyk, który jest także łatwy w utrzymaniu. Jeśli natomiast mowa o kolorystyce kwiatów na Walentynki, to możemy tutaj postawić zarówno na czerwień, jak i pastelowe barwy takie jak np. pudrowy róż, kremowy czy jasny fiolet.

Opracowanie:

Kwiaciarnia " Azalia " Stanisław Olędzki

Olsztyn , Pstrowskiego 29

Podziel się