Materiał Partnera Jak uporać się ze sprzątaniem po remoncie?

Jak uporać się ze sprzątaniem po remoncie?

Remont jest ogromnym wyzwaniem zajmującym sporo czasu. Większość osób, która postanowiła zmienić coś w swoim mieszkaniu zazwyczaj zastanawia się nad aranżacją wnętrza, zmianą koloru ścian, wymianą mebli i dodatków. Jednak to nie wszystko. Gdy remont dobiega końca dostrzegamy wtedy, że czeka nas kolejne ogromne wyzwanie takie jak wysprzątanie całego mieszkania.

Zalety zatrudnienia firmy sprzątającej

W trakcie remontu trudno normalnie funkcjonować. Dla bezpieczeństwa podłogi, drzwi, czy meble zabezpieczasz folią ochronną. Gdy nastaje upragniony koniec i możesz już pozbyć się zabezpieczeń z mebli odkrywasz, że drobne krople farby przedostały się na ulubioną drewnianą podłogę i nie masz pomysłu jak się ich pozbyć. Ponadto wszędzie unosi się kurz, a na frontach mebli odkryłeś resztki kleju, którego z pewnością trudno będzie się pozbyć.

Wtedy zdajesz sobie sprawę, że sprzątanie po remoncie wcale nie będzie takie proste, a wynajęcie firmy sprzątającej może okazać się najlepszym pomysłem. Korzystając z usług firmy zajmującej się sprzątaniem możesz być pewien, że powierzasz prace profesjonalistom, którzy posiadają spore doświadczenie w doprowadzeniu domów i mieszkań do porządku. Dzięki temu oszczędzasz swój czas i energię jaką poświęciłbyś na mozolne starania, aby mieszkanie wyglądało idealnie. Pracownicy firm sprzątających dzięki posiadanemu doświadczeniu wiedzą jakich środków do jakich powierzchni używać. Doskonale znają zasady i sposoby usuwania plam i trudnych zabrudzeń. Poza tym są wyposażeni w specjalne sprzęty do czyszczenia, które w łatwy sposób usuną nawet najtrudniejsze zabrudzenia.

Zakres usług firmy sprzątającej

Oferowany przez firmy sprzątające zakres usług jest bardzo obszerny. Podczas sprzątania po remoncie firma sprzątająca zajmie się przede wszystkim usunięciem pozostałych po remoncie materiałów. Jeśli w domu została np. wyburzona ściana ekipa sprzątająca wywiezie niepotrzebny gruz oraz posprząta teren dookoła domu. W wyremontowanym mieszkaniu pracownicy odkurzą i umyją wszystkie powierzchnie podług i płytek na ścianach. Usuną również powstałe plamy po farbie, olejach i lakierach. Jak tłumaczy ekspert z tej branży z firmy Usługi Sprzątające Joanna Łętocha, ekipa sprzątająca zajmie się także czyszczeniem powierzchni mebli i sprzętów kuchennych z kurzu i zabrudzeń. Dokładnie wyczyści wszystkie lampy, listwy, parapety, drzwi i klamki. W zakres oferowanych usług wchodzi również mycie okien, a także usunięcie plam ze ścian. Ponadto firmy sprzątające oferują również usługę prania dywanów oraz czyszczenia mebli tapicerowanych. To tylko przykładowy okrojony zakres oferowanych usług sprzątania po remoncie. Każda firma indywidualnie podchodzi do klienta i stara się spełnić jego oczekiwania.

Jeśli nie chcesz eksperymentować z nowymi środkami do czyszczenia, aby pozbyć się powstałych podczas remontu zabrudzeń warto powierzyć sprzątanie profesjonalnej ekipie sprzątającej. Zaoszczędzi to nie tylko Twój cenny czas, ale również energię, którą warto spożytkować na coś przyjemniejszego.

Opracowanie:

Usługi Sprzątające Joanna Łętocha

Kraków , Obozowa 24 lok. 14

Podziel się