Materiał Partnera Jak skutecznie wyczyścić kostkę brukową?

Jak skutecznie wyczyścić kostkę brukową?

Kostka brukowa- ze względu na swój estetyczny wygląd i wytrzymałość- jest najczęściej wybieranym materiałem do budowy chodników, podjazdów i przydomowych alejek. Aby zachować jej nienaganny wygląd na dłużej, zaleca się regularne czyszczenie bruku przy użyciu odpowiednich środków i specjalistycznego sprzętu. Wiele osób decyduje się zlecić to zadanie profesjonalnej firmie sprzątającej, która specjalizuje się w tego typu działaniach. Mamy wówczas gwarancję, że usługa zostanie zrealizowana na najwyższym poziomie. W jaki sposób pracują profesjonaliści?

Czyszczenie przestrzeni pomiędzy kostkami brukowymi

Zagłębienia i szczeliny pomiędzy sąsiadującymi ze sobą kostkami betonowymi tworzą doskonałe warunki do rozwoju mchów, traw, chwastów i porostów. Sprawiają one, że nawierzchnia wygląda mało estetycznie, dlatego też proces czyszczenia bruku należy rozpocząć od ich usunięcia. Wyrywanie naziemnej części roślin zapewni natychmiastowy, ale bardzo krótkotrwały efekt, dlatego też profesjonaliści korzystają ze specjalistycznych narzędzi, które umożliwiają usunięcie rośliny wraz z systemem korzeniowym. Przy pomocy drucianej szczotki, fachowcy eliminują glony i zanieczyszczenia, znajdujące się na powierzchni nawierzchni. Aby zapobiec ponownemu pojawieniu się chwastów, szczeliny spryskuje się specjalnym preparatem, który skutecznie powstrzymuje wzrost roślin.

Czyszczenie nawierzchni przy pomocy myjki ciśnieniowej

Jak przekonuje specjalista z polecanej firmy sprzątającej Luxe Like- najskuteczniejszym i jednocześnie najwygodniejszym sprzętem, który jest niezastąpiony w czyszczeniu kostki brukowej jest myjka ciśnieniowa. Doskonale zmyje z bruku piach, błoto, wszelkie zacieki i wapienny osad. Dzięki strumieniowi wody, tłoczonemu pod dużym ciśnieniem, myjka ułatwia również usuwanie mchów i porostów spomiędzy spoin ościennych kostek brukowych.  Sprzęt tego rodzaju posiada zróżnicowaną moc i wyposażenie, dzięki czemu można go wykorzystać na wiele sposobów. Profesjonalne ekipy sprzątające mogą z jego pomocą odświeżyć elewacje budynków lub też skutecznie przywrócić blask, zabrudzonym oknom. Użycie myjki ciśnieniowej sprawia, że nawierzchnia odzyskuje swój pierwotny wygląd i na nowo staje się praktyczną dekoracją parceli.

Impregnacja kostki brukowej

Zdarza się, że na kostce brukowej powstaną plamy, z którymi nie poradzi sobie myjka ciśnieniowa. W takim wypadku, fachowcy bardzo często korzystają ze sprawdzonych środków chemicznych, które wykazują dużą skuteczność w usuwaniu plam. Są one w stanie usunąć nawet ślady po oleju samochodowym. Profesjonaliści zalecają także impregnację bruku specjalistycznymi preparatami, które uwydatnią fakturę kostki i sprawią, że stanie się ona mniej nasiąkliwa, przez co na dłużej zachowa swój estetyczny wygląd.

Opracowanie:

Agnieszka Dąbek

Leżajsk , Podolszyny 17

Podziel się