Artykuł sponsorowany Jak przechowywać fajerwerki?

Jak przechowywać fajerwerki?

Co roku w grudniu Straż Miejska, Policja oraz Straż Pożarna przypominają informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas odpalania fajerwerków w noc sylwestrową. Wśród nich znajdują się również warunki przechowywania materiałów pirotechnicznych. Należy bowiem pamiętać, że trzeba w tym względzie zachować szczególne środki ostrożności. Dowiedz się, jak bezpiecznie przechowywać fajerwerki.

Skutki nieodpowiedniego przechowywania fajerwerków

Przechowywanie fajerwerków w odpowiednich warunkach jest kluczowe, ponieważ nieodpowiednie może wpłynąć na masę pirotechniczną, która znajduje się wewnątrz fajerwerków i uszkodzić jej właściwości. Materiały pirotechniczne nie znoszą wilgoci. Jeżeli proch, który znajduje się w środku fajerwerków, ulegnie zawilgoceniu, może stracić swoje wybuchowe właściwości, co spowoduje, że produkt nie wypali lub, co gorsze, odpali w sposób nieprawidłowy i niebezpieczny.

Szczególnie należy uważać na fajerwerki niewiadomego pochodzenia – w przypadku, gdy nie wiemy, w jakich warunkach były one przechowywane, lepiej zrezygnować z ich użycia podkreśla specjalista ze sklepu Rakietowo.pl, który dostarcza swoim klientom najlepsze, dokładnie wyselekcjonowane petardy i fajerwerki cywilne, jakie dostępne są na polskim rynku Reasumując, miejsce, w którym przechowujemy fajerwerki, powinno być suche i pozbawione wilgoci.

Przechowywanie fajerwerków w większych pomieszczeniach

A jak widzi warunki przechowywania materiałów pirotechnicznych w ilościach do 1000 kg Straż Pożarna? Pomieszczenia, w których są one magazynowane powinny być wydzielone pożarowo, a ich ilość nie może przekraczać 1000 kg w przypadku magazynu, 300 kg w magazynie podręcznym sklepu oraz 100 kg w pomieszczeniach sprzedaży detalicznej. Wszelkie wyroby pirotechniczne należy trzymać w opakowaniach fabrycznych, które zaopatrzone są w instrukcję użytkowania, a w witrynach sklepowych dopuszcza się ekspozycję jedynie pojedynczych egzemplarzy.

Zabrania się demonstrowania działania fajerwerków w pomieszczeniach, a także ogrzewania elektrycznego pomieszczeń, w których są przechowywane. Powinny one posiadać co najmniej jedną wentylację grawitacyjną, a powłoki ścian, sufitów oraz podłóg cechować się odpornością na ogień. W przypadku stosowania materiałów pirotechnicznych, których ilość przekracza wspomniane 1000 kg, zastosowanie mają przepisy w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy produkcji, magazynowaniu i transporcie wewnątrzzakładowym materiałów wybuchowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas