Materiał Partnera Jak legalnie zjeść grilla w mieście?

Jak legalnie zjeść grilla w mieście?

Lato to zdecydowanie pora grillowa i niemal każdy chciałby skosztować pysznych dań smażonych na ruszcie. Niestety, mieszkańcy miasta nie mają tak dobrze, jak właściciele domu jednorodzinnego z ogrodem. Bardzo często nie mogą znaleźć miejsca, w którym można legalnie zrobić grilla. Czy bez własnego ogródka masz szanse na zjedzenie pysznych dań z grilla?

Czy można grillować na balkonie?

Rozpalanie grilla na balkonie to częsta praktyka i wiele osób nie ma pojęcia, że jest to nielegalne. Przemyśl to rozwiązanie, zanim policja zapuka do Twoich drzwi! Pamiętaj, że zakaz ten nie jest jedynie widzimisię urzędników. Przede wszystkim rozpalanie grilla na balkonie jest niebezpieczne i może doprowadzić do pożaru. Jednym z powodów jest również dym, który przedostaje się na inne balkony i do wnętrza mieszkań sąsiadów. Pamiętaj, że osiedle mieszkaniowe to wspólna przestrzeń i nie powinno się uprzykrzać życia innym mieszkańcom, którzy w słoneczny dzień postanowili posiedzieć na balkonie lub powiesić na nim pranie. Jeśli bardzo zależy Ci na grillu na balkonie – jedynym rozwiązaniem będzie zakupienie grilla elektrycznego, który nie emituje szkodliwych spalin i bez problemu może być używany również wewnątrz mieszkania.

Zajrzyj do ogródka grillowego!

Wizyta w restauracji, która oferuje plenerowe grillowanie to świetny pomysł! Jednym z przykładów może być Ogródek Grillowy znajdujący się w Rawie Mazowieckiej, który każdego dnia odwiedza wielu zadowolonych klientów. W sezonie grillowym możesz nie tylko wybrać się na kolację, ale też zorganizować imprezę w tego typu ogródku i zaprosić najbliższych. Nie tylko zaspokoisz swoją chęć na grillowane jedzenie, ale też nie musisz martwić się staniem przez kilka godzin przy grillu i smażeniem dla swoich gości. W ogródku grillowym wszystkim zajmie się obsługa, a Ty możesz się bawić.

Czy warto kupić grill elektryczny?

Wcześniej już wspomniany grill elektryczny ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Miłośnicy tradycyjnego grillowania zwykle negatywnie wypowiadają się na temat grillów elektrycznych. Nie da się ukryć, że nie daje on specyficznego, lekko dymnego aromatu. Przekąski przygotowane przy pomocy grilla elektrycznego niewiele różnią się od tych, które usmaży się po prostu na patelni. Nie każdemu odpowiada takie rozwiązanie. Dlatego, zanim zdecydujesz się na jego zakup, dobrze to przemyśl. Pamiętaj, aby dobrać rozmiar grilla do ilości domowników lub ewentualnych gości, gdyż malutkie grille i opiekacze nie poradzą sobie z przygotowaniem jedzenia dla większej grupy.

Opracowanie:

Ogródek Grillowy Justyna Pietrzak

Rawa Mazowiecka , Słowackiego 2

  • tel. 695 436 525

Podziel się