Materiał Partnera Jak dobrać makijaż do swojej urody?

Jak dobrać makijaż do swojej urody?

Nic tak nie podkreśla kobiecej urody jak dobrze wykonany makijaż. Z drugiej strony – nic tak nie oszpeci buzi, jak nieumiejętnie zastosowane kosmetyki. Wizaż jest trudną sztuką, ale dostępną dla każdego. Mamy w drogeriach coraz więcej świetnych produktów, które mogą konkurować z profesjonalnymi markami. Trzeba tylko wiedzieć, jak dobierać kosmetyki do swojej urody i jak je nakładać, by uzyskać piękny efekt. Co może w tym pomóc?

Analiza kolorystyczna

Każda z nas jest wyjątkowa. Różnimy się kolorem włosów, oczu i odcieniem karnacji. Gdyby jednak spojrzeć na grupę dwudziestu kobiet, dostrzeżemy pewne cechy wspólne w ich wyglądzie – podobną barwę tęczówki, obecność piegów czy jasne pasma. Na tej podstawie wyróżniono cztery główne profile kolorystyczne, które zwykło się określać nazwami pór roku:

  • Wiosna – kobiety o tym typie urody mają ciepły odcień skóry, niebieskie, turkusowe, zielone lub jasnobrązowe oczy i jasne włosy – od lnianych po lekko rude. Wiosną jest Izabella Miko i Nicole Kidman.
  • Lato – to chłodny typ urody. Cechuje je mlecznobiała, oliwkowa lub beżowo-różowa karnacja. Tęczówki Lata są szare, szaroniebieskie, szarozielone lub piwne. Włosy także charakteryzują się zimnym odcieniem – są popielate, platynowe lub brązowe. Typowym Latem jest Emily Blunt i Emilia Clarke.
  • Jesień – ten typ urody trudno pomylić z jakimkolwiek innym. Blada skóra w odcieniu kości słoniowej, rude, bądź kasztanowe włosy, piegi i ciepła barwa oczu. Dokładnie tak wygląda Emma Stone czy Lindsay Lohan.
  • Zima – kolejny chłodny typ urody, ale trudny do zdefiniowania ze względu na to, że można pomylić go z Latem. Najłatwiej będzie zobrazować sobie Zimę, mając w głowie obraz Królewny Śnieżki. Reprezentantką tego typu urody jest Dita von Teese i Megan Fox.

Oczywiście nie są to sztywne ramy. Poszczególne typy urody mogą łączyć się ze sobą, tworząc profile mieszane. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistki, która wykona dla nas analizę kolorystyczną. Takie usługi oferuje wizażystka z poradni Gloria Import-Export.

Analiza kolorystyczna a makijaż

Ustalenie typu urody, pomoże w doborze makijażu, który najlepiej podkreśli nasze piękno. Każdy z wymienionych wyżej profili kolorystycznych ma przypisaną swoją paletę barw, która najlepiej się z nim komponuje. Dotyczy to nie tylko make up’u, ale też ubioru i dodatków. Po wykonaniu analizy kolorystycznej wizażystka dopasuje kosmetyki pod kątem potrzeb naszej skóry.

Zademonstruje też, jak ich używać, by uwypuklić mocne strony i zakamuflować niedoskonałości urody. Kosmetyczka dostosuje makijaż do naszych preferencji. To ważne, by czuć się w nim dobrze. Każda z nas jest w stanie nauczyć się tajników wizażu. To praktyka czyni mistrza. Im częściej będziemy wykorzystywać wskazówki podpowiedziane przez profesjonalistkę, tym szybciej będziemy zadowolone ze swoich umiejętności.

Opracowanie:

Lilianna Gilowska Gloria Import-export

Poznań , Łobeska 9

  • tel. 727 905 495

Podziel się