Materiał Partnera Jak dbać o czystość w domu i w pracy?

Jak dbać o czystość w domu i w pracy?

Każdemu z nas zależy, aby żyć i pracować w higienicznych warunkach. Ład i porządek wpływają na nasze samopoczucie, powodują że pracujemy efektywniej, a także gwarantują dobre opinie i nastawienie odwiedzających nas gości oraz klientów. Jak należycie dbać o czystość w domu i firmie?

Porządek w domu

Utrzymanie porządku w domu to obowiązek, który dla wielu osób stanowi przykre doświadczenie. Okresowe czyszczenie szafek, podłóg, odkurzanie dywanów czy mycie toalet, nie należą do najprzyjemniejszych czynności. Sprzątanie nie musi jednak kojarzyć się z weekendową katorgą – może przebiegać szybko i sprawnie, jeśli prowadzimy je w sposób umiejętny, zaopatrzeni w odpowiednie urządzenia i środki czystości.

Popularne mopy bawełniane bądź z mikrofibry, w prosty sposób wyczyszczą każdą powierzchnię, łatwo pochłaniając kurz i zapobiegając jego osadzaniu się na meblach. Poza mopem, przydatne do utrzymania porządku okażą się m.in. profesjonalne odkurzacze – ręczne, piorące, cyklonowe, do czyszczenia dywanów czy podłóg – dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Do mycia okien warto używać sprawdzonych płynów czyszczących na bazie alkoholu, ścierek i gąbek oraz kija teleskopowego (na dużych wysokościach), do kuchni zaś środków chemicznych rozpuszczających tłuszcze i chroniących urządzenia przed korozją.

Porządek w firmie

Nic nie wpływa na polepszenie wydajności pracy w większym stopniu, niż czyste i schludne pomieszczenia. Któż chciałby pracować w dusznym biurze, w którym unoszą się nieprzyjemne zapachy, a zabrudzona wykładzina od lat nadaje się do wymiany? Nie trzeba chyba dodawać, że utrzymanie porządku w miejscu pracy jest dodatkowo warunkowane przepisami BHP, a schludny wizerunek firmy wpływa na jej odbiór ogólny, w oczach potencjalnych klientów.

Każda profesjonalna firma powinna zatrudniać osoby sprzątające, wyposażone w funkcjonalne i mobilne urządzenia, nadające się do czyszczenia dużych powierzchni biurowych – np. wózki serwisowe z wiadrami, mopami i podstawowymi środkami czystości. Warto zadbać o regularne czyszczenie podłóg przy pomocy odkurzacza elektrycznego, opróżnianie koszy ze śmieciami oraz czyszczenie wnętrz toalet przy pomocy profesjonalnych płynów do mycia typu WC CM czy Rokasat.

Równie duże pole do popisu jak ekipa sprzątająca, mają sami pracownicy. W swoich codziennych poczynaniach powinni oni przestrzegać podstawowych zasad higieny, nie śmiecąc, sprzątając resztki spożywanych pokarmów czy regularnie wietrząc pomieszczenia. Takie, wspólne działania, stanowią klucz do sukcesu w utrzymaniu czystości otoczenia.

Wszystkie niezbędne produkty, wymagane do utrzymania higieny w środowisku pracy i domu, mogą Państwo nabyć w specjalistycznych sklepach z akcesoriami i urządzeniami czyszczącymi. Tego typu sklepem jest m.in. internetowa Hurtoownia.pl, kierująca swoją ofertę do osób prywatnych i podmiotów gospodarczych na terenie całej Polski.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas