Materiał Partnera Jak bezpiecznie transportować gotówkę?

Jak bezpiecznie transportować gotówkę?

Znaczna część dużych transakcji pieniężnych odbywa się w sposób elektroniczny, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, w których główną rolę odgrywa gotówka. Każdy z nas czuje dyskomfort na myśl o poruszaniu się po mieście ze sporą ilością pieniędzy i jest to zupełnie naturalne. Obawiamy się napadu, kradzieży i późniejszych konsekwencji związanych z utratą gotówki, zwłaszcza jeśli nie była ona naszą własnością. Jak bezpiecznie transportować pieniądze?

Profesjonalny konwój

Przewóz dużej gotówki zawsze wiąże się z ryzykiem, dlatego też nie zaleca się, by uskuteczniać go samodzielnie. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie transportu, warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy ochroniarskiej takiej jak Amicus. Podmioty tego typu specjalizują się w konwojowaniu. Dysponują odpowiednio przeszkolonymi i wyposażonymi w środki ochrony osobistej pracownikami, którzy potrafią radzić sobie w trudnych sytuacjach. Z usług konwojentów na co dzień korzystają właściciele sklepów, którzy muszą przetransportować dzienny utarg do banku. Na pracownikach firmy ochroniarskiej polegają także osoby prowadzące kantor oraz biznesmeni. Konwój może być pieszy, jednak do transportu gotówki znacznie częściej wykorzystywane są specjalne pojazdy o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa.

Czy osoba prywatna może wynająć konwojenta?

Firmy ochroniarskie świadczą usługi zarówno na rzecz podmiotów gospodarczych, jak i osób prywatnych. Konwojenta warto wynająć zawsze wtedy, gdy udajemy się do banku po wypłatę dużej sumy pieniędzy. Jego wsparcie docenią też osoby, które wracają z pracy za granicą i chcą dokonać wymiany walut w lokalnym kantorze. Dobrze jest zabezpieczyć w ten sposób gotówkę przeznaczoną na zakup mieszkania czy opłacenie innej, kosztownej inwestycji. Często ignorujemy konieczność skorzystania z ochrony, ponieważ boimy się dodatkowych kosztów. Poza tym towarzyszy nam przekonanie, że nikt inny nie wie, co mamy w walizce, czy też co będziemy przewozić swoim autem. Niestety życie pisze różne scenariusze, a ataki i kradzieże zdarzają się nawet wśród członków rodziny.

Nie tylko gotówka, czyli o transportach nietypowych

Choć wartość pieniądza jest bezdyskusyjna, w naszym otoczeniu znajduje się wiele innych, cennych przedmiotów, które również wymagają zachowania szczególnej ostrożności w czasie transportu. Mowa tu chociażby o papierach wartościowych, biżuterii, ważnych dokumentach, dziełach sztuki czy unikalnych kolekcjach np. monet, znaczków czy książek. W ich transporcie również może pomóc nam firma ochroniarska. Możemy zlecić jej pracownikom przewóz kosztowności w miejsce docelowe lub też poprosić o wsparcie, w czasie gdy to my przemieszczać się po ulicach z drogim towarem.

Opracowanie:

Podziel się