Materiał Partnera Jak bezpiecznie przetransportować pianino?

Jak bezpiecznie przetransportować pianino?

Granie na instrumentach muzycznych to pasja, która wymaga zaangażowania i regularnych ćwiczeń, dlatego warto mieć własny instrument w domowym zaciszu. Jednak co zrobić, kiedy zakupiłeś pianino lub fortepian i nie wiesz, w jaki sposób je przetransportować? A może musisz przewieźć swój instrument przy okazji przeprowadzki? Na szczęście jest sprawdzony sposób na to, aby bezpiecznie dotarł na miejsce!

Firma czy osoba prywatna?

Poszukując osoby, która za opłatą przewiezie instrument w określone miejsce, można trafić nie tylko na rzetelne firmy transportowe, ale także osoby prywatne, która mają po prostu większy samochód dostawczy. W tym drugim przypadku trzeba jednak uważać, gdyż nie każdy potrafi obchodzić się z tak delikatnymi, wielkogabarytowymi przedmiotami, jakimi są pianino oraz fortepian. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy na pierwszym miejscu stawiają przede wszystkim bezpieczeństwo.

Przykładem może być firma Przeprowadzki Wojciech Połeć, której siedziba znajduje się w Warszawie. Przedsiębiorstwo funkcjonuje od ponad 60 lat i ma na swoim koncie tysiące zadowolonych klientów.

Odpowiednie zabezpieczenie instrumentu

Najważniejszym etapem przewożenia pianina jest właściwe jego zabezpieczenie. Podczas transportu będzie narażone na różnego rodzaju wstrząsy oraz znaczny kąt nachylenia dróg, dlatego powinno być unieruchomione. Nie może obijać się o ściany ciężarówki ani podskakiwać na wybojach, a jak wiadomo – jakość polskich ulic pozostawia wiele do życzenia. Profesjonalne firmy transportowe mają w swoim wyposażeniu zabezpieczenia, które zapewnią stuprocentową ochronę w czasie jazdy. Rzetelni usługodawcy dają również gwarancję, dzięki czemu właściciel drogiego instrumentu może być spokojny o jego dalsze losy.

Nie tylko sam przewóz!

Sam przewóz pianina i fortepianu to nie wszystko. Konieczne jest również jego zniesienie i późniejsze wniesienie na wyższe piętra. Nie zawsze winda jest na tyle duża, aby pomieścić instrument. W większości przypadków konieczne jest wniesienie go przez klatkę schodową.

Dodatkowe usługi mogą wpływać na cenę, a opłata zwykle jest zależna od:

  • ilości pięter, które muszą pokonać pracownicy firmy przewozowej;
  • rodzaju i wielkości przewożonego instrumentu;
  • odległości (szczególnie w przypadku tych dalszych niż w obrębie jednego miasta).

Należy pamiętać, że korzystanie z profesjonalnych firm transportowych to jedyne bezpieczne rozwiązanie. Zarówno usługi amatorów, jak i samodzielne próby przewożenia i wnoszenia instrumentu mogą skończyć się źle i doprowadzić nie tylko do zniszczenia pianina, ale też narażenia własnego zdrowia, a nawet życia.

Opracowanie:

Wojciech Połeć Przeprowadzki

Warszawa , Drogomilska 11b

Podziel się