Materiał Partnera Idealna organizacja wieczoru integracyjnego dla firm

Idealna organizacja wieczoru integracyjnego dla firm

Wyjazd integracyjny dla pracowników od strony organizacyjnej jest zawsze dużym wyzwaniem. Ma on swoje określone cele, zarówno szkoleniowe, jak i rozrywkowe, dlatego w czasie pobytu należy znaleźć czas na wszystko. Jak efektywnie wykorzystać integracyjne dni poza pracą, aby długo pozostały w pamięci pracowników? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Integracja dobrze wpływa na samopoczucie pracowników 

Jednym z założeń wyjazdów integracyjnych jest zmniejszenie stresu wśród pracowników. Może to korzystnie wpłynąć na ich motywację, pomoże spojrzeć innym okiem na swoich znajomych w pracy oraz wspólne cele, poczuć większą samoświadomość oraz lojalność wobec pracodawcy. Jeżeli firma jest większa lub na wyjeździe spotykają się przedstawiciele różnych oddziałów, często wywiązują się nowe znajomości, dzięki czemu poprawia się samopoczucie pracowników i zwiększa się ich zaangażowanie.

Odpowiedni dobór lokalizacji kluczem do sukcesu 

Aby wyjazd integracyjny przebiegł w dobrej atmosferze warto zawczasu pomyśleć o kluczowych aspektach jego organizacji. Po pierwsze – lokalizacja. Po wyczerpującym tygodniu w pracy ludzie najczęściej odpoczywają w gronie znajomych, rodziny lub udając się poza miasto na pieszą, górską lub rowerową wycieczkę. Warto zatem na okres weekendowej integracji wynająć hotel, który oferuje komfortowe warunki mieszkalne, dobre wyżywienie, sale do szkoleń oraz organizację aktywności poza miejscem zakwaterowania. Jednym z takich obiektów jest Hotel Borowiecki, który znajduje się w centrum Łodzi. Oferuje on organizację znakomitego wieczoru integracyjnego dla pracowników, w którym uwzględnione będą różnego rodzaju atrakcje. I tu przechodzimy do drugiego bardzo ważnego punktu.

Wisienka na torcie, czyli wieczór integracyjny 

Wieczór integracyjny jest głównym punktem programu wyjazdowego. Można go zorganizować na kilka sposobów. Bardzo popularne są warsztaty kulinarne, w czasie których pracownicy poznają tajniki przygotowywania sushi lub degustacja win przydatna później w dokładniejszym rozpoznawaniu trunków na imprezach lub ich dokładnym doborze do poszczególnych potraw. Wieczór integracyjny można spędzić również przy tematycznej imprezie, np. w stylu PRL-u, połączonej z muzyką z dawnych lat. Oprócz tego istnieje możliwość wyjazdu w niedalekie okolice, aby uczestniczyć w rozgrywce paintballa, zwiedzić muzeum, zobaczyć zwierzęta w zoo lub zapoznać się z historią kościołów oraz pałaców położonych w okolicy. Wszystkie wyżej wymienione atrakcje zapewnia

Hotel Borowiecki, dlatego przy ich organizacji firma nie musi się o nic martwić. Na okres całego pobytu hotel zapewnia noclegi, wyżywienie, sale do szkoleń lub imprez tanecznych oraz organizację atrakcji w okolicach Łodzi. Warto skorzystać, aby przekonać się o profesjonalizmie usług hotelu, który zachwala wiele znanych osobistości.

Podziel się