Materiał Partnera Florystyka ślubna – jakie oferuje rozwiązania?

Florystyka ślubna – jakie oferuje rozwiązania?

Zadbanie o skorzystanie z usług odpowiedniej firmy świadczącej usługi związane z florystyką ślubną to niezbędny element przygotowań do praktycznie każdego ślubu. Wynika to oczywiście z faktu, że tego rodzaju okoliczności sprzyjają wykorzystywaniu przeróżnych dekoracji kwiatowych, a także niezbędnego elementu w postaci bukietu ślubnego. Sprawdź, co warto wiedzieć w tym temacie.

Podstawowe informacje

Na początek, warto zaznaczyć, że zamawianie kwiatów na ślub najczęściej odbywa się dopiero na dzień przed tym wydarzeniem. Wynika to oczywiście z faktu, że w taki sposób można zapobiec więdnięciu kwiatów podczas samej uroczystości. W przypadku poszczególnych dekoracji kwiatowych warto wziąć kilka czynników pod uwagę. Z nich, jednym z najbardziej znaczących będzie nierzadko pora roku, od której to niejednokrotnie będzie zależeć to, na jakie kwiaty będziemy mogli się zdecydować. Co prawda, ślub najczęściej organizuje się w lato albo na wiosnę, ale w poszczególnych przypadkach zdarza się także, że uroczystość ta będzie musiała odbyć się jesienią lub zimą. Wszystko zależy oczywiście od samego terminu wesela oraz ślubu, jaki to uda nam się ustalić.

W przypadku dekoracji kwiatowych nie będziemy musieli dobierać poszczególnych kombinacji na własną rękę, gdyż z pomocą mogą przyjść nam w tym celu profesjonaliści zajmujący się świadczeniem właśnie tego rodzaju usług. Zdarza się jednak, że niektóre osoby wolą planować wszelkie elementy składające się na florystykę ślubną we własnym zakresie, ale trzeba przy tym zaznaczyć, że jest to zadanie stosunkowo trudne i wymagać będzie od nas skupienia się na licznych detalach, o których to, ze względu na intensywność przygotowań do ślubu oraz wesela, można po prostu omyłkowo zapomnieć. W efekcie, skorzystanie z usług dekoratora kwiatowego lub dekoratorki kwiatowej to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie.

Co szczególnie warto wiedzieć?

Dzięki skontaktowaniu się ze specjalistami z kwiaciarni Kaprys udało nam się ustalić, jakie wyróżniamy najpopularniejsze rodzaje bukietów ślubnych. Prawdopodobnie najbardziej klasyczne rozwiązanie stanowi bukiet naturalny, nazywany także bukietem Nosegay. Tego rodzaju bukiet odznacza się przede wszystkim swoim klasycznych ułożeniem kwiatów w okrągły kształt, które to są ściśnięte mocno oraz gęsto. Najczęściej, tego rodzaju bukiet wykorzystuje jedną kolorystykę, a same łodygi kwiatów obwiązuje się dodatkowo wstążką. Kolejnym rodzajem bukietu ślubnego jest Arm Bouquet, który to odznacza się przede wszystkim wykorzystywaniem długich łodyg kwiatów. Bukiet ten zyskuje obecnie na popularności, co zawdzięcza swojej wyjątkowej estetyce.

Kolejny bukiet, o którym warto wspomnieć to Pomander. Jest on szczególnie dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy jako panna młoda chcemy zawiesić bukiet na nadgarstku. Tego typu bukiet stanowi bardzo wygodne rozwiązanie o kształcie kuli. Niezwykle popularnym rozwiązaniem, zwłaszcza w ostatnim czasie, jest także kaskada, przy której to kwiaty ułożone są w sposób, w który niejako wypływają one z rąk panny młodej. Co więcej, bukiet ślubny w postaci kaskady najczęściej jest także bardzo bogato wyposażony oraz niezwykle strojny, a jego kształt przypomina odwróconą łezkę ze względu na to, że na górze znajduje się większa ilość kwiatów, a na dole mniejsza.

Dekoracje kwiatowe

W przypadku samych dekoracji kwiatowych do czynienia będziemy mieli z przeróżnymi możliwościami o mnogości kształtów oraz kolorów, a sam wybór w tym zakresie będzie zależał od naszych indywidualnych preferencji. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie kwiaty stosuje się najczęściej w poszczególnych porach roku. Na wiosnę, częste rozwiązania stanowią tulipany, piwonie, narcyzy czy też jaskry. Natomiast w przypadku lata warto postawić na takie kwiaty, jak lawenda, lilia, róża czy hortensja. Jeśli organizujemy ślub na jesień, warto będzie zastanowić się nad daliami, wrzosami lub astrami, a w przypadku zimy najczęstsze rozwiązania stanowią w głównej mierze wspomniane wyżej róży oraz tulipany.

Opracowanie:

Kaprys Kwiaciarnia Wilkowiecka Agnieszka

Nowogard , 15 Lutego 3B

  • tel. 667 974 477

Podziel się