Materiał Partnera Firma sprzątająca do biura - dlaczego warto ją wynająć?

Firma sprzątająca do biura - dlaczego warto ją wynająć?

Utrzymanie porządku w firmie konieczne jest z wielu powodów - przede wszystkim czyste wnętrza to miła atmosfera dla pracowników, ale także dobra wizytówka dla firmy. Trudno jednak wymagać od pracowników, którzy na co dzień zajmują się czymś innym, utrzymywania idealnej czystości w pomieszczeniach biurowych. Dlatego coraz więcej właścicieli firm decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług sprzątających. Sprawdź, dlaczego warto wybrać firmę sprzątającą do obsługi biura!

Sprzątanie w wygodnych godzinach i dokładność

Największe zalety wynajęcia sprzątaczki lub firmy sprzątającej do biura, to możliwość dostosowania godzin ich pracy do własnych potrzeb. Dla wielu firmy problemem nie jest, kiedy sprzątanie biur odbywa się w godzinach pracy, ale w niektórych przestrzeniach lepiej, kiedy sprzątanie odbywa się poza godzinami pracy. Sprzątaczka może, zgodnie z ustaleniami określonymi w umowie, pracować przed lub po otwarciu biura, a wiele firm sprzątających oferuje nawet sprzątanie w godzinach nocnych! To wygodne rozwiązanie dla właścicieli firm, którzy mogą mieć pewność, że biuro będzie idealnie wysprzątane, a przy tym proces sprzątania nikomu nie będzie przeszkadzał.

Jak mówi nam właściciel firmy sprzątającej Andrzej Główczyk, bardzo ważna jest także dokładność, jaką firmy sprzątające oferują. W biurze, które w końcu jest wizytówką firmy, bardzo ważne jest, aby wszystko było czyste i na swoim miejscu. Sprzątanie dla firm obejmuje więc pełen komplet usług, łącznie z odkurzaniem, zmywaniem podłogi czy czyszczeniem toalet. Dokładny zakres sprzątania należy ustalić z firmą sprzątającą podczas podpisywania stosownej umowy.

Inne zalety korzystania z usług firmy sprzątającej, to:

  • nie musisz martwić się o przechowywanie i zakup sprzętu oraz środków czystości - w razie potrzeby, jeśli nie dysponujesz odpowiednimi urządzeniami i środkami, firma sprzątająca przywiezie je we własnym zakresie;
  • korzystne ceny za usługi sprzątające;
  • możliwość dopasowania zakresu usług do potrzeb firmy w danym momencie.

Pracownicy nie muszą martwić się sprzątaniem biura

Sprzątanie nie jest łatwym procesem, a praca w bałaganie na pewno nie jest przyjemna. W sytuacji, kiedy w biurze jest brudno, pracownicy muszą sprzątać sami - co prowadzi do chaosu, a także konfliktów (kiedy któryś pracownik wykazuje mniej chęci do sprzątania od innych). Poza tym szef płaci pracownikom pensję za wykonywanie ich obowiązków, a nie martwienie się tym, czy w biurze jest wystarczająco czysto.

Dlatego właśnie lepiej w firmie zatrudnić wykwalifikowaną sprzątaczkę lub skorzystać z usług stosownej firmy. Tylko wtedy mamy pewność, że przestrzeń biurowa będzie czysta i przytulna, a pracownicy będą mogli naprawdę skupić się na tym, co do nich należy. 

Opracowanie:

Andrzej Główczyk

Mystków 21

  • tel. 534 181 117

Podziel się