Materiał Partnera Fach w ręku, czyli jak kostkę brukową czyszczą profesjonaliści.

Fach w ręku, czyli jak kostkę brukową czyszczą profesjonaliści.

Kostka brukowa doskonale prezentuje się w przydomowej przestrzeni. Ze względu na swe walory użytkowe i dekoracyjne stosowana jest chociażby do tworzenia chodników, podjazdów czy ogrodowych alejek. Intensywna eksploatacja sprawia jednak, że kostka brukowa jest narażona na mniej lub bardziej poważne zabrudzenia, które niekiedy ciężko usunąć na własną rękę. W przypadku problemów z nawierzchnią, warto skontaktować się ze specjalistami dysponujących właściwym zapleczem technicznym.

Problematyczne zabrudzenia

Kostka brukowa, jeśli jest odpowiednio zadbana, odznacza się wysokim poziomem estetyki. Czar potrafi jednak szybko prysnąć, gdy na jej powierzchni pojawią się wyraźne zabrudzenia. Ze względu na strukturę materiału, nie wszystkie plamy czy przebarwienia można usunąć za pomocą domowych środków. Sytuacja staje się jeszcze gorsza przy odkładaniu zabiegów czyszczących na później. W wielu przypadkach szybka reakcja jest wręcz wskazana. Tak jest przy tłustych zabrudzeniach, które często stanowią pozostałość po oleju samochodowym  odbarwiającym bruk. Wówczas jedyne słuszne rozwiązanie to użycie fachowych środków chemicznych. Na szczęście nie musimy ich szukać samodzielnie. Wystarczy jedynie telefon do specjalistów, którzy szybko i sprawnie poradzą sobie z problemem, wykorzystując własne zasoby. Wybór ekipy jednak nie powinien być kwestią przypadku. Najlepiej postawić na firmę, która oferuje zdywersyfikowany zakres usług. Dla mieszkańców Lubiszyna oraz okolic wybór jest zatem tylko jeden. Przedsiębiorstwo Szuru Buru Krzysztof Gołębiowski zadba nie tylko o polbruk, ale także o całe obiekty, a także ich wnętrza. Co więcej, doprowadzi do porządku rozmaite pojazdy czy meble ogrodowe.

Bez sprzętu ani rusz

Ciężko sobie wyobrazić profesjonalne czyszczenie kostki brukowej bez użycia właściwych narzędzi. Do najwygodniejszych, bez dwóch zdań, należy myjka wysokociśnieniowa. Mimo że wielu z nas również posiada taki sprzęt, przy jego zakupie mało kiedy zwracamy uwagę na kwestię parametrów. Doświadczone ekipy natomiast dysponują myjkami, które nie dość, że poradzą sobie z każdym zadaniem, to nie pobierają one przy tym zbyt dużej ilości wody. Dużą rolę odgrywają też różnego rodzaju nakładki, pozwalające szybko pozbyć się zacieków, warstw błota, wapiennych osadów lub drobin zlokalizowanych między przestrzeniami kostki. Nie sposób ominąć faktu, że myjka w rękach fachowców niweluje do minimum ryzyko wymycia piasku, które przecież ma istotne znaczenie dla wypełnienia oraz stabilizacji materiału.

Myjka ciśnieniowa to rzecz jasna nie jedyny sprzęt będący na wyposażeniu profesjonalnych ekip. Do pozbycia się mchu, glonów lub trawy z zagłębień świetnie nadają się szorowarki. Ze względu na to, iż posiadają one wymienne pady czyszczące, bez trudu można je dopasować do zastałych niedoskonałości i samego charakteru powierzchni. Szorowarki ponadto służą przeprowadzeniu zabiegów konserwacyjnych, które w dużym stopniu zapobiegają przedwczesnym zabarwieniom bruku. Jeśli zlecenie dotyczy dużych powierzchni, do akcji wkraczają też szorowarki samojezdne. Posiadają one pojemne zbiorniki na detergent i szeroki pad, radząc sobie nawet z myciem chropowatego obszaru w krótszym czasie niż przy wykorzystaniu szarowarki tarczowej.

Opracowanie:

Szuru Buru Krzysztof Gołębiowski

Lubiszyn , Dworcowa 1

Podziel się