Materiał Partnera Ekspert z BUD-MAR INVEST wyjaśnia: jak wygląda odbiór mieszkania od dewelopera?

Ekspert z BUD-MAR INVEST wyjaśnia: jak wygląda odbiór mieszkania od dewelopera?

Odbiór techniczny to bardzo ważny moment, w którym możemy ocenić stan mieszkania, które wybudował dla nas deweloper. Pomimo że potwierdzenie zgodności umowy deweloperskiej nie wymaga angażowania inspektora budowlanego, wiele osób korzysta z usług doświadczonego inżyniera. Dlaczego? Sprawdźmy, co na ten temat mówi ekspert z BUD-MAR INVEST i przekonajmy się, jakie korzyści niesie za sobą ta decyzja.

Odbiór mieszkania – jak się przygotować?

Przeciętny posiadacz nieruchomości nie ma wiedzy na temat technologii budowlanych i nie jest w stanie ocenić, czy została ona wybudowana zgodnie z zatwierdzonym planem. Korzystając z usług BUD-MAR INVEST, zyskujesz pewność, że stan faktyczny lokalu jest zgodny z opisem zawartym w dokumentacji projektowej oraz z Polskimi Normami Budowlanymi. Weryfikacja zostaje przeprowadzona na podstawie kilku dokumentów, m.in. rzutów lokalu z zaznaczonymi powierzchniami, standardu wykończenia, rzutów z zaznaczeniem instalacji wodnych i elektrycznych, pomiaru powierzchni powykonawczej oraz umowy na prace dodatkowe. Natomiast umowa deweloperska może okazać się niepotrzebna, niemniej warto ją mieć pod ręką na wypadek sporu.

Jak wygląda odbiór mieszkania od dewelopera?

Standardowa procedura odbioru, realizowana przez firmę BUD-MAR INVEST, zajmuje średnio 2 godziny i wymaga obecności przedstawiciela dewelopera lub kierownika budowy. W trakcie prac kontrolnych inspektorzy weryfikują, czy lokal został wykończony zgodnie ze standardami i zapewnia bezpieczne warunki mieszkaniowe. Istotną częścią prac jest badanie termowizyjne, które pozwala określić zawilgocone miejsca i zweryfikować stan termoizolacji oraz szczelności okien.

Odbiór nieruchomości – obszary badania

Większość mieszkań w stanie deweloperskim posiada mniejsze albo większe usterki wynikające z działania czynników zewnętrznych czy niewłaściwego zabezpieczenia materiałów budowlanych w trakcie prac. 

Pierwszy etap działań inżynierów z BUD-MAR INVEST obejmuje dokładne sprawdzenie wymiarów pomieszczeń oraz krzywizny ścian. Kolejnym krokiem jest ocena stanu instalacji (elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej) oraz wentylacji. Ocenie podlegają wszystkie elementy nieruchomości łącznie z podłogami, posadzkami, balkonami, grzejnikami, oraz osłonami okiennymi 

– mówi inspektor budowlany. W ramach świadczonych usług specjaliści badają też poprawność wykonania komórki lokatorskiej. 

Opracowanie:

Bud-Mar Invest M. Regulski

Wrocław , Nyska 58 b lok. 6

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas