Materiał Partnera Ekologiczna gospodarka odpadami – to ważne!

Ekologiczna gospodarka odpadami – to ważne!

Od kilku lat w polskich domach niemal wszyscy segregują odpady. Wiąże się to ze zmianami dotyczącymi gospodarki odpadami w naszym kraju. Obowiązkiem mieszkańców jest segregowanie odpadów, a samorządu wybranie firmy, która będzie zajmowała się ich wywozem. Takie przedsiębiorstwo musi wykazywać się dużą świadomością ekologiczną. Jakie powinno mieć jeszcze cechy?

Kompleksowa obsługa mieszkańców

Firma, zajmująca się wywozem odpadów, musi przede wszystkim oferować kompleksowe usługi dla wszystkich mieszkańców. Tak jest w przypadku przedsiębiorstwa PGK Śrem. Przedsiębiorstwo działa przede wszystkim na terenie gminy Śrem, ale swoje usługi świadczy także w Książu Wielkopolskim i Zaniemyślu. Odbiera od mieszkańców przede wszystkim odpady komunalne, jednak poza tym zajmuje się także wywozem tworzyw sztucznych, makulatury, szkła opakowaniowego, metali, zużytego sprzętu AGD, odpadów wielkogabarytowych, biodegradowalnych, poremontowych i innych. Przedsiębiorstwo to zajmuje się także obsługą firm z zakresu wywozu odpadów. Firma udostępnia także kontenery  o różnej pojemności – od 1,1 metra sześciennego, po aż 34 metry sześcienne.

Świadomość ekologiczna

Segregacja odpadów to pierwszy krok do ich ponownego wykorzystania – a ponowne wykorzystanie odpadów to jedyna możliwość ograniczenia ich ilości. Ważne, by świadomość tego, jak istotna jest gospodarka odpadami, mieli nie tylko sami mieszkańcy, ale także przedstawiciele firmy, która zajmuje się ich zbiórką. Zakład wywozu odpadów działający w Śremie to firma, która pod tym względem świeci przykładem. Dysponuje nie tylko dobrym zapleczem technicznym, nowoczesnymi śmieciarkami, kontenerowcami i innym specjalistycznym taborem komunalnym, pozwalającymi na wywóz różnego rodzaju  odpadów. Ta firma dba o ekologię na każdym kroku, dlatego część  floty tych pojazdów zasilana jest ekologicznym paliwem LNG i CNG, tankowanym na specjalnie stworzonej w Śremie stacji tych bardzo ekologicznych, ale niestety dość trudnodostępnych paliw. Takie paliwo pozwala na znaczne ograniczenie emisji zanieczyszczeń, w trakcie wywozu odpadów, dzięki czemu nasza planeta jest czystsza, a my zdrowsi. Takie kompleksowe podejście do ekologii jest czymś, co zdecydowanie wyróżnia Śrem na tle innych miast. Warto to podkreślać, ponieważ dbanie o ekologię to coś, co ma realny  wpływ na każdego z nas.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas