Materiał Partnera Drukowanie offsetowe- jego zalety i zastosowanie

Drukowanie offsetowe- jego zalety i zastosowanie

Druk offsetowy to najczęściej wybierana metoda poligraficzna druku przemysłowego. Polega na przenoszeniu obrazu z płaskiej formy na papier. Stosowany jest do drukowania plakatów, wizytówek czy papieru firmowego. Cieszy się dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względów ekonomicznych. 

Na czym polega technika offsetowy?

Druk offsetowy to metoda uniwersalna polegająca na przenoszeniu farby z matrycy na papier lub inny materiał. Wykorzystywane są do tego cylindry pośrednie pokryte gumą, które odpowiadają za rozmieszczenie poszczególnych kolorów na papierze. Kolory są drukowane w oddzielonych od siebie etapach.  Dlatego w przypadku tekstów oraz logotypów stosuje się tu dodatkowo grafikę wektorową. Druk offsetowy wykorzystuje przyciąganie oraz odpychanie wody. Tam, gdzie ma być wykonany nadruk, matryca pokrywana jest substancją oleofilną, przyciągającą tłuste farby i odpychającą wodę. Z kolei w miejscu gdzie nadruk nie ma się pojawić, materiał pokrywany jest substancjami hydrofilnymi. Stosuje się dwie metody druku offsetowego. Pierwszy, to druk arkuszowy, który polega na drukowaniu na papierze w arkuszach. W drugim, druku zwojowym, drukuje się papier w rolkach.

Drukiem offsetowym zajmuje się drukarnia Piast Kołodziej z Sanoka. Oferuje również druk cyfrowy, sitodruk, usługi introligatorskie. Możesz zamówić tu stemple, w tym stemple drewniane, pieczątki czy puchary z laserowym grawerem.

Co przemawia za stosowaniem druku offsetowego?

Druk offsetowy jest najczęściej wybieraną metodą przy drukowaniu dużego nakładu materiału ze względu na koszty. Przy dużej produkcji jest najkorzystniejsza finansowo. Wysoką jakość technika ta zawdzięcza nasyconym barwom oraz wyrazistym szczegółom. Dodatkowo niezwykła trwałość  druku przyczynia się do uszlachetnienia papieru. Można tu wykorzystać do drukowania rozmaite kolory oraz sporo rodzajów materiałów. A te powinny być z najwyższej półki, dobrze wyselekcjonowane, by wydrukowany materiał był najwyższej jakości. Jeżeli drukarnia posiada nowoczesny i profesjonalny sprzęt to możesz być spokojny, że twoje zamówienie będzie dokładnie takie, jak oczekiwałeś.

Przeznaczenie druku offsetowego

Z druku offsetowego korzysta większość drukarni. Plakaty, ulotki, wizytówki, a nawet czasopisma, gazety i książki są najczęściej drukowane tą techniką.  Drukarnia z Sanoka wykorzystuje najwyższej jakości materiały, pozwalające na drukowanie różnego rodzaju folderów, kalendarzy, teczek,  czy zaproszeń. Jeśli musisz wydrukować dużą ilość kopert firmowych, folderów informacyjnych, czy plakatów, wybierz metodę offsetowego druku. Jest najkorzystniejsza finansowo, a wydrukowane materiały są wykonane precyzyjnie, w niezwykłą starannością i są wysokiej jakości.

Podziel się