Artykuł sponsorowany Druk offsetowy w ofercie drukarni ARGI

Druk offsetowy w ofercie drukarni ARGI

Współczesne drukarnie oferują swoim klientom różne rodzaje druku. Jednym z nich jest druk offsetowy, który mimo że został wynaleziony w XVII wieku, z powodzeniem stosowany jest do dziś. Oczywiście w unowocześnionej wersji. Czym wyróżnia się druk offsetowy? Zapytaliśmy o to specjalistów z wrocławskiej drukarni ARGI. Zapraszamy do lektury!

Na czym polega druk offsetowy?

Druk offsetowy jest przemysłową odmianą druku płaskiego. W dużym skrócie można powiedzieć, że polega on na przeniesieniu obrazu ze specjalnej matrycy na podłoże (najczęściej papierowe) z zastosowaniem gumowej formy pośredniej. Dlaczego offset to rodzaj druku płaskiego? Dlatego że zarówno drukujące, jak i niedrukujące elementy matrycy usytuowane są na tym samym poziomie. Specjaliści wyróżniają kilka rodzajów druku offsetowego np. wodny i bezwodny czy na zimno i na gorąco. Jak informuje ekspert z drukarni ARGI – maszyny do offsetu cechują się pokaźnymi rozmiarami i służą do realizacji zamówień w wysokich nakładach. Wspomniana wyżej firma może pochwalić się nowoczesnym zapleczem technicznym, na które składają się maszyny arkuszowe, zwojowe, drukujące w dużych formatach i obsługujące różną liczbę kolorów. Dzięki temu drukarnia ARGI jest w stanie sprostać najwyższym oczekiwaniom klientów.

Do czego wykorzystuje się druk offsetowy?

Za pomocą druku offsetowego tworzy się różne rodzaje materiałów poligraficznych. Zwykle są to broszury, ulotki, katalogi promocyjne, gazetki reklamowe czy wizytówki. Ten typ wydruku służy także do produkcji gazet, czasopism, plakatów, a nawet książek. Technologia offsetowa zapewnia wysoką jakość wydruku i jest przystępna cenowo, co ma duże znaczenie, kiedy w grę wchodzi realizacja sporego zamówienia (powyżej 500 arkuszy drukarskich). Przy niskich nakładach druk offsetowy po prostu się nie opłaca, co otwarcie przyznają pracownicy drukarni ARGI z Wrocławia. Z tej formy wydruku korzystają zazwyczaj przedsiębiorstwa, instytucje, fundacje czy urzędy. Rzadziej klienci indywidualni.

Dlaczego warto skorzystać z usług drukarni ARGI?

Drukarnia ARGI może się pochwalić prawie trzydziestoletnim doświadczeniem w branży poligraficznej. Dysponuje własnym studiem graficznym, kompletną pracownią introligatorską i nowoczesnym parkiem maszynowym, co pozwala jej zaoferować różne rodzaje wydruku. Firma zatrudnia kreatywnych i wykwalifikowanych pracowników, którzy sumiennie wywiązują się z powierzonych zadać i dbają o zadowolenie klienta ze współpracy. Na koniec warto dodać, że drukarnia ARGI zawsze terminowo realizuje zamówienia i robi to w atrakcyjnej cenie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas