Artykuł sponsorowany Drogi przeprowadzenia podziału majątku

Drogi przeprowadzenia podziału majątku

Zakończenie pożycia małżeńskiego jest równoznaczne z rozwiązaniem wspólnego ustroju majątkowego. Nie oznacza to jednak tego, że sprawa wspólnych dóbr materialnych, czy też prawnych, zostaje w błyskawiczny sposób uregulowana. Prawo bowiem nie określa dzisiaj tego, w jakim czasie byli małżonkowie muszą przeprowadzić działanie podziału majątku. Przepisy nie mówią również o tym, że proces ten musi być wykonany z różnego rodzaju poświadczeniami. We większości przypadków obie strony dążą jednak do zamknięcia tej sprawy w sądzie lub też u adwokata!

Wniosek o podział majątku wspólnego przy sprawie rozwodowej

Sądy obecnie, rzadko pozytywnie rozpatrują wniosek o podział majątku wspólnego przy sprawie rozwodowej. Najczęściej taka zgoda wydawana jest w mniej skomplikowanych sprawach, gdzie majątek wspólny stanowi np. mieszkanie, samochód i środki na lokatach, które łatwo sprawiedliwie podzielić. Z pewnością podział majątku przy sprawie rozwodowej nie zostanie zasądzony, wtedy kiedy jedna ze stron żąda orzeczenia o winie małżonka za rozkład pożycia małżeńskiego, czy wtedy kiedy w rodzinie dochodziło do przemocy fizycznej/psychicznej/ekonomicznej, lub w przypadku posiadania wspólnego potomstwa.

Podział majątku na osobnej rozprawie

Drugą drogą podziału majątku jest przeprowadzanie osobnej sprawy sądowej. To wtedy strony mogą albo w sposób polubowny dokonać podziału, albo przedstawiać określone argumenty i dowody, mówiące o tym, iż to im powinna przypadać dana część. Warto przy tym wiedzieć, że kancelarie adwokackie przeprowadzające zastępstwo procesowe, w tego typu sprawach, przygotowują zarówno strategie działania podczas procesu, jak i też wcześniejszą analizę zysku oraz strat. Czasem bowiem opłacalne z punktu widzenia dobra własnego, a także potomstwa, jest podjęcie negocjacji, niż eskalacja konfliktu podczas batalii sądowej.

Podział majątku u adwokata

Trzecia opcja podziału majątku jest dzisiaj coraz częściej wykorzystywana i najbardziej rekomendowana. Polega ona na przeprowadzeniu negocjacji u adwokata. Ten sporządza listę dobór materialnych, które wcześniej są wyceniane przez rzeczoznawcę, a następnie wraz ze stronami, określa, jakie części przypadają dla danej osoby. Całość jest opatrzona umową prawną przekazywaną do notariusza. Metoda ta jest najmniej inwazyjna, jest najtańsza, a także najbardziej elastyczne i najszybsza. Jeśli potrzebujesz zatem pomocy prawnej, zgłoś się do Kancelarii adwokackiej Joanny Kołaty-Olczyk, która posiada duże doświadczenie w prawie rodzinnym. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas