Materiał Partnera Dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa pracy?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa pracy?

Agencja pośrednictwa pracy z pewnością pomoże wielu kandydatom w znalezieniu swojej wymarzonej pracy, również za granicami naszego kraju. Na polskim rynku działają agencje i biura, które pomagają bezrobotnym w zdobyciu pracy a pracodawcom w znalezieniu idealnych pracowników. Dowiedzmy się, czym jest agencja pośrednictwa pracy oraz na czym tak naprawdę polega jej działalność!

Czym jest pośrednictwo pracy i jakie ma zadanie?

W zakres działalności agencji pośrednictwa pracy wchodzi rekrutacja pracowników do firm polskich, jak i zagranicznych, pozyskiwanie i publikacja ofert pracy, badanie oczekiwań pracodawców i stały kontakt z nimi, czy umożliwienie osobom poszukującym pracy kontaktu z pracodawcą. Biura pośrednictwa pracy zajmują się również regularnym rozwojem pracowników. Na rynku działają państwowe instytucje, ale również prywatne firmy, które mają bardzo podobny zakres usług, co powiatowe czy wojewódzkie urzędy pracy. W przypadku współpracy z zagranicznymi firmami warto sprawdzić, czy agencja ma podpisaną umowę z danym pracodawcą. Jak wiemy, szukanie pracy na własną rękę może okazać się zbyt trudne, dlatego osoby poszukujące pracy za granicą coraz częściej decydują się na kontakt z agencją pośrednictwa pracy. W dodatku to głównie dobre zarobki za granicą przyciągają wielu młodych Polaków, którzy coraz częściej decydują się na zatrudnienie w innym kraju. Agencje posiadają wiele ogłoszeń, więc mamy dużą szansę na znalezienie nawet dorywczej pracy, którą będziemy mogli połączyć z nauką. Dobrym rozwiązaniem jest także znalezienie pracy tymczasowej w sezonach letnich czy zimowych, w których pracodawcy oferują dużo stanowisk dla kandydatów, chcących dorobić sobie, np. w wakacje. Ofert pracy tymczasowej jest bardzo dużo i dotyczą one różnych branż oraz zawodów.

Agencje pośrednictwa pracy – dla kogo?

Rekrutacja poprzez agencję pośrednictwa pracy jest niewątpliwą zaletą szczególnie dla kandydatów, którzy pragną spełniać się za granicą, np. w Holandii czy Niemczech, lecz ich poziom znajomości języka jest zbyt niski. Biura pracy pomagają wówczas uzyskać tłumaczenie dokumentów oraz są chętni do pomocy przy ich wypełnianiu. Wiele osób starających się o pracę za granicą woli również wszelkie formalności załatwić na spokojnie i bez stresu w naszym kraju-zauważa nasz rozmówca reprezentujący Agencję pośrednictwa pracy Beetsma, której biura zlokalizowane są aż w 9 województwach.

W przypadku utraty pracy lub trudności z jej znalezieniem agencja pomaga również w szybkim podjęciu nowego zatrudnienia. Z usług biura pracy chętnie korzystają także firmy, również zagraniczne, co ułatwia im załatwienie wielu spraw formalnych na odległość.

Podziel się