Materiał Partnera Dlaczego należy tankować na sprawdzonych stacjach paliw?

Dlaczego należy tankować na sprawdzonych stacjach paliw?

Jakość tankowanego przez nas paliwa ma znaczący wpływ na pracę jednostki napędowej znajdującej się w samochodzie. Z tego względu użytkowanie oleju napędowego, gazu LPG czy benzyny ze sprawdzonego źródła nie uszkodzi podzespołów silnika, co może mieć miejsce w przypadku zastosowania paliw z nieautoryzowanych punktów. Co konkretnie może ulec zniszczeniu przez benzynę czy olej napędowy złej jakości?

Czy stacje rzetelnie podają ilość zatankowanego paliwa?

Regularnie przeprowadzane przez instytucje państwowe kontrole stacji benzynowych w Polsce ujawniają wiele nieprawidłowości w tego typu punktach. Podstawowym problemem jest nieprawidłowa ilość zatankowanego paliwa. Źle skalibrowane dystrybutory zawyżają wartości, w rzeczywistości nalewając do zbiornika mniej benzyny czy oleju napędowego. W efekcie kierowca korzystający z niesprawdzonej stacji paliw narażony jest na spore straty finansowe, jeśli np. dokonuje na niej tankowania regularnie.

Największym problemem jest jednak jakość oferowanego paliwa. Nierzadko w miejscach nieautoryzowanych sprzedawana jest uboga mieszanka, która powoduje spadek efektywności zasilanej nią jednostki napędowej. Takie sytuacje nie występują na stacji należącej do Izabeli Kaźmierczak, która współpracuje z renomowaną i rozpoznawalną na świecie marką Lotos. Korzystanie z takich właśnie punktów jest dla kierowców wyborem najbezpieczniejszym. Tankowanie na stacjach nieautoryzowanych może doprowadzić nawet do poważnych usterek silnika – jakich?

Jak złej jakości paliwo może uszkodzić silnik samochodowy?

Benzyna, gaz LPG lub olej napędowy pochodzące z niesprawdzonego źródła mogą być przyczyną wielu problemów z działaniem przede wszystkim podzespołów układu paliwowego w aucie. Szybko zapychający się filtr paliwa jest źródłem spadku mocy jednostki napędowej i jej niewłaściwego działania. Bardzo dużym problemem jest natomiast uszkodzenie układu wtryskowego – szczególnie w nowoczesnych silnikach diesla wyposażonych w tzw. system Common Rail.

Nierzadko diagnozowana w warsztatach jest usterka wtryskiwaczy, która wymusza zakup nowych części lub ich regenerację. W obu przypadkach naprawa poważnie uszczupli portfel kierowcy, kosztując go przynajmniej kilka tysięcy złotych. Taka sytuacja jest bardzo często spowodowana tankowaniem oleju napędowego złej jakości. Korzystanie ze stacji paliw będącej pod szyldem sporego koncernu naftowego z pewnością będzie bezpieczniejsze dla silnika naszego samochodu. W takich miejscach paliwa są regularnie sprawdzane pod kątem ich jakości. Przekłada się to również na lepszy zapłon auta – szczególnie w warunkach zimowych, gdzie niskie temperatury mogą utrudnić uruchomienie pojazdu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas