Materiał Partnera Dlaczego należy regularnie myć okna?

Dlaczego należy regularnie myć okna?

Mycie okien to niełatwe zadanie, które przez wiele osób jest wręcz znienawidzone. Nieestetyczne zacieki i zanieczyszczenia pojawiające się tuż po sprzątaniu sprawiają, że nie mamy ochoty na regularne mycie okien. A to ogromny błąd! Dlaczego tak ważne jest systematyczne czyszczenie okien i jak często powinieneś to robić? Czy warto powierzyć to zadanie specjalistom?

Jak często myć okna?

Absolutnym minimum jest mycie okien 2 razy w roku, lecz w większości przypadków jest to niewystarczające. Częstotliwość zależy w dużej mierze od tego, jak szybko okna się brudzą. Ma na to wpływ wiele czynników np. pył docierający razem z wiatrem z pól uprawnych lub bliskie sąsiedztwo piaszczystych ulic. Wobec tego, jak często musisz myć swoje okna? Najlepiej zawsze wtedy, gdy pojawiają się na nich widoczne już na pierwszy rzut oka zanieczyszczenia. Mimo wszystko nie warto popadać w paranoję i jeśli myjesz okna kilka razy w roku, to w zupełności wystarczy. Duże znaczenie ma nie tylko systematyczność, ale również technika. Dokładne umycie okien wymaga czasu i nie warto myć w pośpiechu. Jeżeli nie masz czasu na regularne i dokładne mycie okien, może zlecić je profesjonalnej firmie np. Siła Czystości. Wbrew powszechnej opinii usługa mycia okien nie jest dużym wydatkiem, a doświadczona osoba z pewnością zrobi to dobrze. A ty możesz poświęcić swój wolny czas na coś innego np. hobby lub rozwój. Warto dodać, że firmy sprzątające używają wysokiej jakości sprzętów oraz środków czystości, które są bezpieczne dla okien i jednocześnie skutecznie czyszczą powierzchnie.

Nie tylko estetyka!

Większość skupia się wyłącznie na estetyce, lecz to nie ona jest najważniejsza. Regularne mycie okien jest ważne również z innego powodu. Ma ono ogromny wpływ na trwałość materiału! Mycie okien jest jednym z najważniejszych zabiegów konserwacyjnych. Zanieczyszczenia gromadzące się w szczelinach to doskonałe warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Ich metabolity są nie tylko szkodliwe dla człowieka, ale też osłabiają materiały, z których są wykonane okna. Jeśli okna nie będą myte odpowiednio często i dokładnie, uszczelki będą wymagały częstszej wymiany. W przeciwnym razie okna staną się po prostu nieszczelne. Co więcej, drobnoustroje zgromadzone w szczelinach oraz ich metabolity mogą wraz z ruchami powietrza dostać się do domu, stanowiąc zagrożenie dla układu oddechowego. Odczują to w szczególności alergicy i astmatycy, którzy są szczególnie wrażliwi na zanieczyszczenia powietrza. Systematyczne mycie okien to estetyka i dbanie o zdrowie domowników!

Opracowanie:

Siła Czystości Mariia Melnyk

Warszawa , Seweryna Goszczyńskiego 36/40 lok. 5

Podziel się