Artykuł sponsorowany Czym zajmuje się doradca podatkowy w kancelarii Kunowscy z Gdańska?

Czym zajmuje się doradca podatkowy w kancelarii Kunowscy z Gdańska?

Doradca podatkowy to osoba zajmująca się udzielaniem porad w kwestiach związanych z prawem podatkowym. Jest to zawód zaufania publicznego, co wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Doradca podlega wyłącznie zasadom etyki i przepisom prawa. Osoby wykonujące tę pracę łączą wiedzę prawniczą i finansową, by pomagać swoim klientom w jak najszerszym zakresie. Czym zajmują się specjaliści z Kancelarii Doradztwa Podatkowego Krzysztof Kunowski?

Jakie są obowiązki doradcy podatkowego?

Czynności wykonywane przez doradców zostały określone w ustawie o doradztwie podatkowym. Należą do nich:

  • prowadzenie ksiąg podatkowych i innych ewidencji;
  • reprezentowanie klientów przed sądami i organami administracji publicznej (w tym takich jak Wojewódzki lub Naczelny Sąd Administracyjny);
  • udzielanie klientom porad, opinii i wyjaśnień dotyczących obowiązków podatkowych oraz celnych, a także pomoc w sprawach egzekucji administracyjnej mającej związek z tymi obowiązkami;
  • sporządzanie deklaracji i zeznań podatkowych lub pomoc w tym zakresie;
  • usługi audytorskie.

Ponadto doradcy podatkowi z kancelarii Kunowscy zajmują się udzielaniem pomocy w korzystaniu z funduszy unijnych oraz pokazują różne możliwości stojące przed Polakami ze względu na przynależność naszego kraju do Unii Europejskiej.

Kto może zostać doradcą podatkowym?

Specjaliści z Kancelarii Doradztwa Podatkowego Krzysztof Kunowski musieli spełnić określone warunki, by wykonywać swoją pracę. Kandydat do tego zawodu musi mieć wyższe wykształcenie oraz zaświadczenie o niekaralności. Nie może ubiegać się o kwalifikacje doradcy bez pełnej zdolności do czynności prawnych ani możliwości korzystania z pełni praw publicznych. Powinien posiadać wiedzę z zakresu prawa, a także dobrze orientować się w dziedzinach takich jak księgowość, rachunkowość i finanse. Po odpowiednim przygotowaniu kandydat na doradcę może przystąpić do egzaminu państwowego.

Sprawdzian ten składa się z dwóch części. Pierwsza z nich obejmuje pisemny test wiedzy oraz zadanie egzaminacyjne, które polega na przygotowaniu odpowiedniego dokumentu będącego środkiem zaskarżenia. Może to być skarga, zażalenie, odwołanie i tym podobne. Osiągnięcie pozytywnego wyniku z części pisemnej stanowi warunek uczestnictwa w drugim etapie. Jest to egzamin ustny złożony z dziesięciu pytań zadawanych kandydatowi. Niezdany sprawdzian można powtórzyć po upływie trzech miesięcy, a między pisemnym i ustnym etapem nie może minąć więcej niż dwanaście miesięcy. Po zdanym egzaminie kandydat składa ślubowanie i zostaje wpisany na listę doradców podatkowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas