Materiał Partnera Czym wyróżnia się dobra firma sprzątająca i na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

Czym wyróżnia się dobra firma sprzątająca i na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

Każdy przedsiębiorca, który wynajmuje biuro, musi dbać o jego wygląd. Dla wielu kontrahentów i klientów wygląd biura ma ogromna znaczenie i wpływa na to, czy nawiążą współpracę z daną firmą. Poza tym utrzymywanie biura w czystości ma dobry wpływ na komfort pracy. Sprzątaniem biura nie musimy zajmować się samodzielnie. Coraz chętniej korzystamy z usług zewnętrznych firm sprzątających. Jednak czym taka firma powinna się wyróżniać?

Dlaczego sprzątanie biura jej tak ważne?

Osoba prowadząca własną działalność gospodarczą, powinna dbać o wszystko, co dzieje się w obrębie firmy. Jedną z takich rzeczy jest sprzątanie biura. Czynność ta nie wydaje się najważniejsza dla rozwoju firmy, aczkolwiek ma ogromne znaczenie. Chyba nikt nie wyobraża sobie zaprosić gości na spotkanie biznesowe do biura, w którym jest brudno. To mogłoby znacząco pogorszyć reputację przedsiębiorstwa. Biuro to wizytówka firmy, dlatego musi być ono czyste.

Sprzątanie biura możemy zlecić zewnętrznej firmie. Usługi sprzątania oferuje np. firma Wojtyn z Bydgoszczy. Coraz chętniej przedsiębiorcy decydują się na nawiązanie współpracy z zewnętrznymi firmami oferującymi tego typu usługi, choć ich wybór nie zawsze jest prosty. Dobra firma sprzątająca oferuje swoje usługi regularnie oraz okazjonalnie. To oznacza, że możemy liczyć na posprzątanie biura codziennie, np. przed lub po pracy biurowej, a także np. po imprezach firmowych. Ważne jest to, aby dokładnie określić, kiedy ma być sprzątane biuro. Najlepiej, aby firma sprzątająca wykonywała swoje czynności wcześnie rano, zanim pracownicy naszej firmy rozpoczną swój dzień w pracy, lub po południu, gdy nikogo już nie ma w biurze. Dzięki dobremu planowi unikniemy przeszkadzania sobie w pracy.

Wybór firmy sprzątającej – na co zwracać uwagę?

Wybierając konkretną firmę sprzątającą, warto zwrócić uwagę na to, jakich sprzętów oraz środków czystości używają jej pracownicy. Do czyszczenia rozmaitych powierzchni przydatna może być np. myjka parowa. Dzięki niej można dokładnie umyć rozmaite powierzchnie. Poza tym firma sprzątająca musi dysponować własnymi profesjonalnymi środkami czystości, które przeznaczone są do usuwania zabrudzeń z różnych typów powierzchni. Inne środki będą stosowane do mycia drewnianych podłóg, a inne do czyszczenia szklanych powierzchni.

Zanim wybierzemy konkretną firmę sprzątającą, zawsze powinniśmy przed podpisaniem umowy dokładnie określić zakres prac oraz koszt wykonania usługi. Sprzątanie biur zwykle dotyczy czyszczenia podłóg, biurek, mebli, aczkolwiek usługi sprzątania mogą być rozszerzone np. o czyszczenie kuchni, pomieszczenia socjalnego i toalety. Niekiedy usługi sprzątania biur mogą dotyczyć czyszczenia sprzętu komputerowego, telewizorów i innych urządzeń tego typu. Im więcej usług oferuje dana firma, tym lepiej dla nas, ponieważ najlepszy wariant to taki, w którym wszystkie usługi wykonują pracownicy jednej firmy.

Opracowanie:

Wojtyn Wojciech Duszka

Bydgoszcz , Mariacka 6 lok. 5

  • tel. 539 354 406

Podziel się