Materiał Partnera Co wziąć pod uwagę przy wyborze trumny?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze trumny?

Wybór trumny to bardzo przykry, acz konieczny obowiązek, przed którym będzie musiał stanąć każdy z nas. Główne kryterium w tym przypadku jest forma przeprowadzenia pochowku. W zależności od tego, czy rodzina zmarłego zdecyduje się na pogrzeb tradycyjny, czy też na kremację, trzeba będzie wziąć pod uwagę rozwiązania, charakteryzujące się zupełnie innymi cechami. Co zatem do wyboru mają klienci najlepszych zakładów pogrzebowych?

Trumny do pochówku tradycyjnego


Zważając na czynniki takie jak przede wszystkim historia oraz tradycja, warto podkreślić, iż w naszym kraju zdecydowana większość pogrzebów wciąż wykonywana jest w sposób klasyczny. W tym przypadku trumna odgrywa bardzo istotną rolę. Jako że zostaje umieszczona w dole i przysypana ziemią musi wyróżniać się bardzo konkretnymi właściwościami. Mowa tutaj oczywiście o bardzo wysokiej trwałości na wpływ warunków środowiskowych. Oczywiście nie powinno się także bagatelizować równie istotnych aspektów estetycznych. Dlatego też największym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się trumny wykonane z drewna dębowego, które zawsze stanowią najlepszą gwarancję godnego pożegnania najbliższej osoby.

Trumny tego typu występują w wielu wariantach, co oczywiście ułatwia wybór. Wszyscy zainteresowani mogą spotkać się z wyrobami w różnych tonacjach kolorystycznych. Trumny dębowe różnią się od siebie również stopniem ozdobności. Jeżeli jednak żaden z produktów nie będzie spełniał konkretnych oczekiwań, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć trumnę na indywidualne zamówienie. Decydując się na zakup trumny, trzeba także wziąć pod uwagę jej najistotniejsze parametry techniczne takie jak długość, szerokość oraz głębokość. Co jeszcze warto wiedzieć?

Trumny do kremacji


Trumna podczas kremacji nie odgrywa tak istotnej roli i traktowana jest raczej w kategoriach rozwiązania tymczasowego, służącego do godnej ochrony ciała zmarłego. Jako że i tak zostanie ona poddana spaleniu, to wszelkie względy związane z wytrzymałością mechaniczną czy też estetyką, schodzą w tym przypadku na plan dalszy. Dlatego też trumny kremacyjne co do zasady wytwarza się z 2 materiałów. Pierwszym z nich jest sklejka sosnowa, a drugim zaś gruba tektura falista. Jak zapewne łatwo się domyślić, rozwiązania tego typu są nawet kilkunastokrotnie tańsze od swoich konwencjonalnych odpowiedników.

Organizacja pogrzebu to bardzo trudny okres w życiu. Jeśli wybór trumny będzie sprawiał zbyt duże problemy emocjonalne, warto skorzystać z fachowej pomocy. Doświadczeni pracownicy Zakładu Pogrzebowego Arka podpowiedzą, które z dostępnych rozwiązań pozwoli najlepiej spełnić konkretne oczekiwania. Wszyscy klienci mogą również liczyć na bardzo rozbudowaną ofertę dotyczącą urn.

Opracowanie:

Arka Usługi Pogrzebowe Marcin Mikielski

Pisz , dr. Klementowskiego 10A

Podziel się