Materiał Partnera Co wchodzi w zakres sprzątania terenów zewnętrznych?

Co wchodzi w zakres sprzątania terenów zewnętrznych?

Wygląd terenów zielonych w okolicach użyteczności publicznej staje się dla zarządców miast coraz bardziej istotny. Zadbana roślinność nie tylko świadczy o dobrostanie mieszkańców, ale stanowi również pewnego rodzaju ilustrację porządku panującego w danym mieście oraz instytucji. Są to miejsca, które wymagają bezustannej troski nie tylko architektów terenów zielonych, ale także firm sprzątających.

Pielęgnacja roślinności

Z pewnością jedną z ważniejszych rzeczy dotyczących pielęgnacji roślinności jest wykonywanie prac, które zapewniają jej odpowiedni rozwój. Dotyczy to choćby takich prac jak koszenie trawy, podcinanie żywopłotów lub usuwanie chorych części roślin, tłumaczą pracownicy firmy sprzątającej FU Pucuś. Odnosi to pożądany efekt estetyczny, ale pozwala także utrzymać w zdrowiu system roślinny. Jest to ważne szczególnie w przypadku terenów zarośniętych dziką roślinnością. Szczególnej ochrony wymagają także zbiorniki wodne oraz otaczające je rośliny.

Odświeżanie chodnika oraz kostki brukowej

W ramach dbania o tereny zewnętrzne przeprowadza się także oczyszczanie kostki brukowej, podjazdu itp. Dotyczy to nie tylko jej odkurzenia czy wymycia za pomocą myjek ciśnieniowych, ale też usunięcia nadmiaru mchu. Zimą pojawia się konieczność regularnego odśnieżania, zwłaszcza miejsc, które stanowią drogi dojazdowe lub, w których zlokalizowane są stanowiska parkingowe. Podejmowanie się odśnieżania zbyt rzadko może poważnie sparaliżować możliwość zaparkowania wokół obiektu. Jest to również sposób na zapobieganie oblodzeniu, które może prowadzić do bardziej niebezpiecznych sytuacji.

Usuwanie liści oraz zanieczyszczeń.

Z kolei w okresie jesiennym firmy dokonujące sprzątania terenów zewnętrznych zajmują się usuwaniem opadających liści. Pomimo tego, że zapewniają one niezwykłe doznania estetyczne, zalegając zbyt długo na trawniku oraz chodnikach, mogą gnić pod wpływem wilgoci i mieszać się z błotem utrudniając ruch pieszy. Liście są grabione, ponieważ używanie dmuchaw generuje zanieczyszczenia, pył oraz hałas, które negatywnie wpływają na stan otoczenia. Równolegle odbywa się także usuwanie śmieci pozostawianych przez przechodniów. Firmy sprzątające zajmują się ponadto zebraniem odpadów i odbiorem z miejsca pracy.

Opracowanie:

FU Pucuś Adriana Szczodrowska

Kościerzyna , Kochanowskiego 12

Podziel się