Materiał Partnera Co można zgłosić do ochrony w urzędzie patentowym?

Co można zgłosić do ochrony w urzędzie patentowym?

Urzędy patentowe każdego dnia przyjmują wiele wniosków o ochronie poszczególnych własności. Sprawy tego typu dotyczą przede wszystkim znaków towarowych, ale też wielu wzorów i nie tylko. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest opracowanie kompletnej dokumentacji, w czym pomoże renomowana kancelaria patentowa. Czym dokładnie zająć się jeszcze mogą specjaliści?

Znak pod ochroną

Firma decydująca się na wprowadzenie nowego produktu na rynek dba o to, by był on przede wszystkim niepowtarzalny. Dla klienta niezwykle istotne jest bowiem kupno unikatowego wyrobu, który dodatkowo przyciągnie odbiorcę wizualnie. Z tego powodu producenci wykonują niepowtarzalne etykiety i opakowania, które mogą występować jako znak towarowy. Jego ochronę warto zgłosić do urzędu patentowego, gwarantując firmie tym samym wyłączność na dany znak.

Niezbędne jest jednak zgromadzenie kompletnej dokumentacji w takim wypadku. Własność musi być rzetelnie udowodniona przed urzędem, dlatego warto zwrócić się do kancelarii patentowej. Jedną z nich prowadzi Bożydar Piotrowski – to specjalista z ogromnym doświadczeniem, dzięki któremu cały proces rejestracji znaku towarowego przebiegnie prawidłowo i skutecznie, co pozwoli ochronić interesy firmy. Co jeszcze można zgłosić w urzędzie patentowym w celu zabezpieczenia wyłączności?

Pełne prawa wynalazcy

W urzędach patentowych zgłasza się również wszelkiego rodzaju wynalazki. To innowacyjne produkty czy elementy, których funkcjonalność może być wykorzystana we wskazany przez wynalazcę sposób. Jeśli chce on ochronić swój pomysł i zabezpieczyć się przed jego wykorzystaniem przez inne podmioty, również powinien skorzystać z usług renomowanej kancelarii patentowej. Pomoże ona także przy opracowaniu dokumentacji potrzebnej do zgłoszenia do ochrony wzorów przemysłowych oraz użytkowych. W przypadku wynalazków udzielone zostaną patenty, natomiast po rejestracji wzorów przyznawane są prawa ochronne.

Kancelaria patentowa to również nieocenione wsparcie przy opracowywaniu niezbędnej dokumentacji do zgłoszenia w urzędzie patentowym ochrony topografii układów scalonych. Przestrzenne rozplanowanie elementów, podobnie jak oznaczenia geograficzne, wymagają zgromadzenia odpowiednich danych. Pomoże w tym zakresie specjalista z kancelarii patentowej, dzięki któremu uda się uzyskać wyłączność na konkretny znak towarowy, wzór, wynalazek czy nawet topografię układów scalonych. Warto pamiętać, że może on również zaoferować wsparcie przy opracowywaniu umów z zakresu ochrony własności przemysłowej. Dotyczy to praw wyłącznych m.in. przy umowach licencyjnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas