Materiał Partnera Catering na imprezie firmowej – na jakie menu warto postawić?

Catering na imprezie firmowej – na jakie menu warto postawić?

Organizacja imprezy firmowej nie jest łatwym zadaniem. Wybór właściwego miejsca oraz menu na tę okoliczność wymaga skorzystania z usług specjalistycznych firm działających m.in. w zakresie cateringu. To właśnie dzięki nim odpowiednio dobrane potrawy zachwycą zaproszonych gości, a impreza firmowa pozostanie niezapomnianym wydarzeniem w historii przedsiębiorstwa.

Tradycyjna kuchnia polska

Jednym z podstawowych i najczęstszych wyborów w przypadku wyboru charakterystyki menu na imprezę firmową jest zdecydowanie się na tradycyjną kuchnię polską. Dwudaniowy obiad w połączeniu z domowymi przekąskami i napojami sprawdza się praktycznie w każdej sytuacji. Może on być z powodzeniem podawany na plenerowych imprezach firmowych. Te warto zorganizować w wyjątkowym miejscu, które dodatkowo powinno dysponować odpowiednim, zadaszonym miejscem dla gości – świetnie sprawdzi się namiot plenerowy.

W przypadku spotkań tego typu odbywających się na świeżym powietrzu trudno jest zadbać o przygotowanie dań kuchni polskiej we własnym zakresie. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest postawienie na Cater Kielce – firmę, która będzie w stanie dostarczyć i podać wybrane potrawy powstałe w oparciu o tradycyjne przepisy. Rosół, flaki, kotlet schabowy z ziemniakami, pierogi czy kompot to podstawowe elementy właściwie skomponowanego menu, na które warto postawić przy organizacji imprez firmowych. Sprawdzą się też inne propozycje – jakie dokładnie?

Egzotyka na firmowej imprezie

Sporym zainteresowaniem na imprezach integracyjnych dla współpracowników cieszą się też potrawy charakterystyczne dla kuchni innych krajów. Dobrym wyborem będzie sushi, które także może przygotować firma świadcząca profesjonalne usługi cateringowe. Połączenie ryżu ze świeżymi rybami to nie tylko smaczna przekąska, ale również nadal dania utożsamiane z elegancją i luksusem. Nie muszą być jednak niezwykle kosztowne – sprawdzona firma cateringowa przygotuje je w atrakcyjnej cenie.

Warto również pamiętać o osobach, które nie spożywają mięsa lub mogą mieć uczulenie na poszczególne produkty spożywcze. Wegetariańskie lub wegańskie potrawy dostępne w menu to ukłon w stronę zaproszonych gości, którzy na pewno docenią starania organizatora. W odpowiednim skomponowaniu menu pomoże firma cateringowa, która jednocześnie zapewni wysoką jakość przygotowanych przez nią potraw oraz możliwość zrealizowania nawet najbardziej nietypowych zamówień. W przypadku imprez firmowych nadal jednak największym zainteresowaniem cieszy się tradycyjna kuchnia polska, o czym warto pamiętać.

Podziel się