Materiał Partnera Budowa grobowca z Domem pogrzebowym Lemańczyk-Lemańczyk

Budowa grobowca z Domem pogrzebowym Lemańczyk-Lemańczyk

Obecnie w branży funeralnej możemy wyróżnić dwa rodzaje grobów – te kopane i zasypywane ziemią, na której umieszcza się w późniejszym czasie nagrobek, a także te, które wylewane są fundamentami i zamykane płytami, później zasłoniętymi estetycznymi grobowcami. Oba typy grobów, wykonuje Dom pogrzebowy Lemańczyk-Lemańczyk ze Świdwina.

Szerokie kwalifikacje

Warto wiedzieć, że wykonawstwo grobów wiąże się z koniecznością posiadania przez dany zakład odpowiednich uprawnień, a także specjalistycznego sprzętu. Grobowce nie mogą bowiem obsuwać się pod wpływem deszczy, czy niszczeć na skutek wahań temperatury. Dużym doświadczeniem branżowym wyróżnia się zakład Lemańczyk-Lemańczyk, który od lat obsługuje klientów, zarówno w związku z kompleksową organizacją uroczystości pogrzebowych, jak i w kwestii budowy odpowiedniego nagrobka. Działania te zawsze poprzedzane są wieloma czynnościami formalnymi, kontaktem z odpowiednią nekropolią, a także z wizją lokalną, która pozwoli na przygotowanie odpowiedniego projektu. Dzisiaj takie podejście do budowy grobowców, jest standardem branży funeralnej.

Grobowce rodzinne

Zakład Lemańczyk-Lemańczyk, wyróżnia się wśród innych podmiotów funeralnych, między innymi oferowaniem profesjonalnej budowy grobowców rodzinnych, w których mogą zmieścić się nawet cztery, czy sześć trumien. Tego typu inwestycja, wymaga stworzenia tak zwanej piwnicy grobowej, czyli wybetowanego szczelnie miejsca, które będzie posiadało również swego rodzaju fundament. To właśnie ta konstrukcja budowlana będzie służyła do chowania w niej trumien. Nad nimi znajdzie się zaś nagrobek, wraz z wybrukowanym wokół obszarem. Przy grobowcach rodzinnych dom pogrzebowy Lemańczych-Lemańczych, wykonuje szereg prac florystyczno-botanicznych – sadzenie drzewek, czy nawet instalowanie ławki.

Nagrobki według wskazań klientów

Zakład Lemańczyk-Lemańczyk, wyróżnia się w dziedzinie kamieniarstwa funeralnego, bardzo szeroka ofertą. Klienci mają możliwość wyboru nagrobków z obszernych katalogów, lub tych tworzonych na specjalne zamówienie. Często wykonywane są one z płyt granitowych, bazaltowych, czy marmurowych, zawierając również zdjęcia zmarłych, stalowe/miedziane/szklane krzyże, epitafium, a także odpowiednie napisy. Wiele nagrobków wyposażonych jest także w kamienne donice na kwiaty, czy też w piękne rzeźby, przedstawiające figury świętych bądź aniołów.

Warto wiedzieć, że obecnie przy projektowaniu nagrobków, warto wybierać materiały o wysokich parametrach technicznych. Powinny one wyróżniać się mrozoodpornością, czy też powierzchnią, z której łatwo będzie usuwało się zabrudzenia.

Podziel się