Materiał Partnera Agata Chylińska Kancelaria Notarialna – projekty dokumentów

Agata Chylińska Kancelaria Notarialna – projekty dokumentów

Zawarcie umowy, wydanie upoważnienia, czy też sfinalizowanie transakcji kupna-sprzedaży zazwyczaj wiąże się z koniecznością podpisania stosownych dokumentów. Jeżeli chcesz być pewny, że dokument, który masz w planach podpisać lub też umowa zawierana z Klientem jest zgodna z aktualnymi przepisami prawnymi i jednocześnie nie zagraża Twoim interesom – skorzystaj z pomocy notariusza.

Dlaczego warto powierzyć przygotowanie projektu dokumentu notariuszowi?

Notariusz to wyspecjalizowany prawnik, który został mianowany przez Ministra Sprawiedliwości. Zgodnie z ustawą Prawo o Notariacie może on przygotowywać projekty różnego rodzaju dokumentów. Korzystając z usług Kancelarii Notarialnej Agaty Chylińskiej z Czeladzi, możesz liczyć na sporządzenie projektu:

  • aktu notarialnego,

  • oświadczenia,

  • protokołu,

  • umowy o podziale majątku wspólnego,

  • umowy kupna-sprzedaży,

  • protestów weksli i czeków,

  • testamentu,

  • darowizny,

  • innych dokumentów prawnych.

Przygotowanie projektu jest poprzedzone szczegółowym wywiadem oraz ustaleniem intencji stron. Po wstępnym określeniu treści dokumentu notariusz tworzy projekt, dzięki któremu możliwe jest zapoznanie się z nim, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości oraz przede wszystkim dokonanie ewentualnych, zgodnych z wolą obu stron zmian – jeszcze przed złożeniem podpisów.

Akt notarialny – kiedy konieczne jest jego sporządzenie?

Akt notarialny jest obowiązkowy w przypadku zawieranej umowy sprzedaży nieruchomości, darowizny, zamiany nieruchomości, spadku, podziału majątku małżonków lub spółdzielczych, własnościowych praw do lokali.

Projekty dokumentów z pomocą Kancelarii Notarialnej Agaty Chylińskiej

Tworzenie projektów dokumentów, które będą uwzględniały intencje każdej ze stron oraz których zapisy nie będą podważały obowiązujących przepisów prawnych, wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Notariusz Agata Chylińska ma wieloletnie doświadczenie oraz uprawnienia w zakresie tworzenia projektów oświadczeń, aktów oraz pozostałych dokumentów.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas