Materiał Partnera Adwokat w firmie – obsługa prawna

Adwokat w firmie – obsługa prawna

Z pomocy adwokata korzystają zarówno przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają działalność, jak i ci, którzy mają już doświadczenie. Porady prawne, sporządzanie i weryfikacja umów, przygotowanie regulaminów i statusów dla firm, to tylko kilka kwestii, z którymi warto zwrócić się do prawnika. Stała współpraca przynosi wiele korzyści, ponieważ pozwala uniknąć błędów, które mogą dużo kosztować.

Na czym polega obsługa prawna firm?

Każdy przedsiębiorca wcześniej czy później korzysta z porad prawnych związanych z bieżącą działalnością. Jednak są firmy, które potrzebują stałej obsługi w takich kwestiach jak: opracowanie statusu i regulaminu; umowa z kontrahentem, odzyskiwanie należności, sporządzanie wezwań do zapłaty, rozwiązywanie sporów czy reprezentowanie przed sądem. Specjaliści, jak np. Kancelaria Adwokacka Jerzy Grys, pomagają również załatwiać różnego rodzaju formalności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Sam proces rejestracji niektórych spółek jest na tyle skomplikowany, że bez adwokata trudno przebrnąć przez zawiłe procedury. Podobnie sprawa wygląda przy przekształcaniu przedsiębiorstwa czy też likwidacji. Aby nie popełnić kosztownego błędu, warto zwrócić się do profesjonalisty, który dogłębnie zna przepisy.

Kiedy z adwokatem warto podjąć stałą współpracę?

Obsługa prawna przedsiębiorstw jest jedną z najpopularniejszych usług świadczonych przez adwokatów. Coraz więcej osób prowadzących działalność decyduje się na stałą współpracę z kancelariami. Biznes wiąże się z dużym ryzykiem, a nie znając prawa gospodarczego, można popełnić wiele nieodwracalnych błędów. Chodzi tu głównie o spółki: jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjne. Często obracają one milionami, więc zawierane transakcje opiewają na bardzo wysokie kwoty. Każdy podpisywany kontrakt, powinien przejść wcześniej przez ręce adwokata. Specjalista od prawa uczestniczy często przy podpisywaniu umów, dzięki czemu przedsiębiorstwo ma pewność, że nie straci na współpracy z kontrahentem.


Opracowanie:

Kancelaria adwokacka Jerzy Grys adwokat

Częstochowa , Partyzantów 4/6 lok. 4

Podziel się