Artykuł sponsorowany Świadome i zdrowe odchudzanie

Świadome i zdrowe odchudzanie

Otyłość jest chorobą cywilizacyjną i stanowi jedno z największych wyzwań XXI wieku. Liczba osób z nadwagą i otyłością zwiększa się z roku na rok. Nadmierny przyrost wagi prowadzi do wielu chorób narządów wewnętrznych oraz schorzeń układu kostno-stawowego. By uniknąć przybierania na wadze powinniśmy w sposób świadomy i zdrowy odżywiać się i korzystać z aktywności fizycznej. Tylko wtedy uchronimy nasz organizm przez niebezpiecznymi skutkami  otyłości.

Kto i kiedy powinien zwrócić się o pomoc do dietetyka?

Do dietetyka powinien wybrać się każdy. Niezależnie od tego czy ma problemy z wagą czy nie. Warto sprawdzić, czy sposób w jaki się odżywiamy jest prawidłowy i czy właściwie dobieramy składniki w swojej diecie. Z dłuższej opieki dietetyka powinny korzystać zarówno osoby, które mają problem z wysoką wagą, jak i te które ważą za mało. Te, które borykają się z alergiami, chorobami tarczycy i te, które mają problemy z sercem czy trzustką. Sportowcy i osoby nieaktywne fizycznie. Mogą to być dorośli i mogą to być dzieci. Nie ma tu ani dolnej ani górnej granicy wieku. Dobrze wybrać sprawdzonego i wykształconego dietetyka, takiego jak pan Patryk Jaroszewski, właściciel Jedzenie Twoim Lekarstwem, którego firma mieści się w Żurominie.


Jak powinna wyglądać współpraca z dietetykiem?

Na pierwszą wizytę do dietetyka należy zabrać ze sobą komplet badań lekarskich (badania krwi i moczu). Na podstawie ich wyników, jak i wywiadu z pacjentem, dietetyk będzie mógł zaproponować plan działania. W pierwszej kolejności dietetyk powinien działać profilaktycznie, tak by można było sprawdzić czy nasze nawyki żywieniowe są prawidłowe, czy też należy je poprawić. Jednak najczęściej zgłaszają się do niego osoby, u których potrzebna jest konkretna i zbilansowana dieta. Dietetyk skonstruuje indywidualny plan działania, na który składać się będzie przede wszystkim odpowiednio przygotowany jadłospis. Celem tego planu ma być stopniowa utrata masy ciała i brak efektu jojo (w przypadku osób z nadwagą i otyłością), odpowiednia podaż składników mineralnych oraz witamin, dobre samopoczucie oraz długotrwałe efekty. Należy mieć świadomość, że współpraca taka nie trwa krótko. Aby osiągnąć zadowalające efekty potrzeba długiej i ciężkiej pracy, przede wszystkim ze strony pacjenta.

Dobry dietetyk - czyli jaki?

Dobry dietetyk to osoba z odpowiednim wykształceniem kierunkowym, najlepiej wyższym, które jest podparte dyplomem ukończenia uczelni. Poza tym posiada szereg ukończonych szkoleń i certyfikatów. Cały czas się rozwija i dokształca, by móc nabytą wiedzę wykorzystać w praktyce. Dobry dietetyk to osoba empatyczna, która wysłucha pacjenta, wczuje się w jego sytuację i będzie potrafiła dodać otuchy w chwili zwątpienia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas