Materiał Partnera
Jakie metody zdobienia paznokci są modne w 2019 roku?

Jakie metody zdobienia paznokci są modne w 2019 roku?

Wiele kobiet zastanawia się, jakie trendy panują w obecnym świecie manicure. Hybryda, czy może klasyczny i subtelny manicure? Wiele metod zdobienia odchodzi do przeszłości, między innymi uwielbiany jeszcze niedawno french. Moda zmienia się nie tylko z roku na rok, ale też zależnie od panującej pory roku. Warto wiedzieć, które popularne metody stylizacji paznokci są najmodniejsze i w 2019 roku!

Dlaczego kobiety kochają hybrydy?

Od kilku lat świat oszalał na punkcie manicure hybrydowego. I choć pomalowanie paznokci przy pomocy zwykłych lakierów mogłoby się wydawać o wiele szybsze, obecnie mało która kobieta się na nie decyduje. Największą zaletą manicure hybrydowego jest jego wyjątkowa trwałość, która może utrzymywać się nawet ponad trzy tygodnie. Wiele kobiet decyduje się na ponowne malowanie dopiero wtedy, gdy odrost staje się zbyt widoczny, co psuje całą estetykę. Antonina Ievtushok z łódzkiego gabinetu kosmetycznego podkreśla, że odpowiednio wykonany manicure wytrzymuje nawet w ekstremalnych warunkach np. podczas długotrwałego pływania w czasie urlopu.

Hybryda to nie tylko komfort i zadbane paznokcie na długo, ale też sposób na oszczędzenie czasu. Stosowanie zwykłych lakierów trzeba powtarzać przynajmniej raz w tygodniu, przez co tracimy dodatkowe godziny i pieniądze.  

French stracił pozycję na podium?

Jeszcze kilka lat temu większość kobiet decydowała się na manicure typu french, który charakteryzuje się naturalnym kolorem płytki oraz białą końcówką. Obecnie jednak trend ten powoli odchodzi w niepamięć. Mocno odcięta, kontrastująca z resztą końcówka, przez wiele osób jest dziś uznawana za wręcz nieestetyczną i ordynarną. Jeśli jednak styl ten był Twoim ulubionym, pojawiła się ciekawa alternatywa. Zdobienie polega na stworzeniu delikatnego przejścia pomiędzy dwoma kolorami, które chociaż nadal pozostaje w tej samej konwencji – prezentuje się o wiele subtelniej. 

Moda a pora roku?

Duży wpływ na trendy w świecie manicure ma przede wszystkim obecnie panująca pora roku. Im bliżej lata, tym bardziej jaskrawe i odważne kolory są noszone. Fluorescencyjne odcienie niemal wszystkim kojarzą się z wakacyjnymi szaleństwami i są dobre dla kobiet w każdym wieku. Jaskrawy róż lub zieleń nie są już tabu, a potrafią ożywić każdą codzienną stylizację. Wiosną króluje żółty, natomiast jesienią większość kobiet wybiera stonowane brązy i szarości. Również zima ma swoją gamę kolorystyczną, skupiającą się na odcieniach niebieskiego lub świątecznych czerwieniach z brokatowymi, złotymi dodatkami.

Opracowanie:

Antonina Ievtushok

Łódź , Nastrojowa 41

Podziel się