Artykuł sponsorowany Zalety oraz wady makijażu permanentnego

Zalety oraz wady makijażu permanentnego

Która kobieta nie marzy o trwałym makijażu, który nie rozmazuje się w najmniej odpowiednich momentach? Odpowiedzią na to pragnienie jest makijaż permanentny. Wykonywany w profesjonalnym salonie kosmetycznym polega na wprowadzeniu odpowiednich pigmentów pod skórę w okolicy oczu, brwi oraz ust, czym przypomina nieco proces tatuowania. Jego efekt może utrzymywać się od dwóch do ośmiu lat.

Możliwości makijażu permanentnego

Obecnie makijaż permanentny oferują liczne salony kosmetyczne. Popularność tego zabiegu związana jest z licznymi zaletami, jakie przynosi jego wykonanie. Głównym przeznaczeniem makijażu stałego będzie zatuszowanie niedoskonałości twarzy. Pozwala z łatwością ukryć plamy pigmentacyjne, przebarwienia, a także blizny.

Jego początki bliższe są tatuażom niż jakimkolwiek zabiegom kosmetycznym. Tu kosmetyczka wprowadza pigment za pomocą licznych nakłuć, tatuażysta natomiast posługuje się szybko wirującą igłą, która jakby wdrapuje barwnik pod skórę.

Makijaż permanentny stosuje się w celu podkreślenia naturalnych konturów twarzy. Dlatego tez znajduje zastosowanie w przypadku powiek, brwi oraz ust. Zabieg kosmetyczny pozwoli nam wyrównać symetrię lub też powiększyć usta. Możemy też dzięki niemu wzmocnić czerwień. Wykonany na powiekach nie jest bardzo widoczny, ale dzięki niemu oczy stają się wyraziste. Permanentny makijaż brwi da szansę poprawić ich kształt – podobnie jak w przypadku ust.

Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy nie mamy czasu na codzienny makijaż, uprawiamy sporty wodne, planujemy dłuższy pobyt w szpitalu lub nie możemy się malować z powodu uczuleń na kosmetyki. Często korzystają z niego kobiety, które po chemioterapii zostały pozbawione brwi.

Wykonanie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny znajdziemy w ofercie studia kosmetyczno-fryzjerskiego Afrodis działającego w Łodzi. Pamiętajmy, aby zabieg ten wykonywać jedynie w sprawdzonych salonach, u doświadczonej kosmetyczki linergistki.

Zwróćmy też uwagę, że efekt będzie utrzymywał się krócej na skórze młodej i podatnej na przetłuszczanie, ze skłonnością do niedoskonałości – kolor może zblaknąć już po dwóch latach. Natomiast na skórze cienkiej i suchej będzie utrzymywać się nawet do ośmiu lat.

Makijaż stały wykonywany jest etapami za pomocą aparatu igłowego. Pigmenty dobierane są do naturalnego kolorytu skóry, natomiast stosowane igły są jednorazowe. Po zabiegu konieczne jest nałożenie kompresów uspokajających i relaksujących. Po dwóch tygodniach wykonywane są korekty i ewentualne uzupełnienia niedoskonałości. Trwałość wykonanego makijażu utrzymamy dzięki uzupełnieniu barwników raz w roku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas