Materiał Partnera Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem kwasów owocowych – co na ten temat podpowiadają specjalistki z gabinetu Twój Czas?

Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem kwasów owocowych – co na ten temat podpowiadają specjalistki z gabinetu Twój Czas?

W jaki sposób odpowiednio zadbać o swoją skórę? W tym celu z pewnością sprawdzą się wysokiej jakości – najlepiej naturalne kosmetyki. Okazuje się bowiem, że rosnącym zainteresowaniem cieszą się obecnie różnego rodzaju wyroby kosmetyczne, w których składzie obecną są tzw. kwasy owocowe. Ich regularne stosowanie może przynieść bardzo zadowalające rezultaty estetyczne i zdrowotne. Co zatem warto wiedzieć na temat działania tego typu kwasów?

Kwasy owocowe, czyli co?

Z chemicznego punktu widzenia kwasy owocowe to nic innego niż tzw. alfa-hydroksykwasy, które w swojej strukturze zawierają minimum jedną grupę hydroksylową oraz karboksylową. Ich potocznie stosowana nazwa wywodzi się oczywiście z tego, że ze związkami chemicznymi tego typu można spotkać się najczęściej właśnie w przypadku różnego rodzaju owoców. Jak słusznie zaznaczają doświadczone specjalistki z salonu kosmetycznego Twój Czas – kwasy owocowe mają wiele cennych właściwości.

Często stosuje się je w kosmetologii – zarówno w wysokostężonych preparatach gabinetowych, jak i w przypadku produkcji domowych kosmetyków. Kwasy działają wyłącznie na warstwę rogową i nie są w stanie przenikać do głębszych warstw skóry. Działają również przeciwbakteryjnie, rozjaśniająco czy przeciwzmarszczkowo. Z kwasów AHA może korzystać każdy, niezależnie od rodzaju skóry, a to oczywiście zaleta sama w sobie.

Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem kwasów owocowych

Wykonywane w dobrych gabinetach kosmetycznych zabiegi z wykorzystaniem kwasów owocowych realizowane są przy użyciu produktów, w których składzie znajduje się więcej niż jedna substancja czynna. Takie podejście do sprawy sprawia, że pożądane rezultaty da się osiągnąć szybciej. Dla przykładu – stosując mieszaninę kwasu mlekowego i salicylowego, można wzmocnić nie tylko działanie przeciwtrądzikowe, ale także pozytywnie wpłynąć na stopień nawilżenia skóry. Natomiast połączenie kwasu gilkolowego i migdałowego zadziała przede wszystkim antybakteryjnie.

Jak jednak słusznie zauważają specjalistki z salonu kosmetycznego Twój czas – należy bardzo uważać na samodzielne stosowanie takich połączeń w warunkach domowych. Zawsze trzeba mieć na uwadze fakt, że nieumiejętnie wykonany peeling może doprowadzić do silnego podrażnienia, a nawet poparzenia. Dlatego też, aby nie narażać się na zupełnie niepotrzebne w tym przypadku nieprzyjemności, zabieg taki warto wykonać w salonie kosmetycznym. Za takim rozwiązaniem przemawia także to, że ceny za wykonanie usługi są obecnie bardzo przystępne.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas